مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

فایل مورد نظر را باز نموده: administrator\components\com_users\models\forms\user.xml برای اضافه کردن فیلدی مثلا با نام موبایل کد زیر را اضافه نمایید:

< field name="mobile" type="text" class="inputbox" description="Mobile" label="Mobile" required="false" size="30" />

فیلد مورد نظر را در دیتابیس جوملای خود جدول users نیز اضافه نمایید

منبع:

http://sitedesign.joomir.com/طراحی-سایت-جوملا/item/627-اضافه-کردن-فیلد-به-فیلدهای-کاربران-جوملا.html

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1392 ساعت 16:55 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

ایجاد وب سایت های شخصی بسیار ساده می باشد، در زیر مراحل ساخت آن را بیان می کنیم.

سایت های شخصی پیچیده نیستند. معمولا سایت های شخصی برای معرفی افراد ساخته می شود و دارای صفحات اصلی، تماس، پروفایل، گالری و سایر صفحات لازم می باشد. برای طراحی سایت شخصی می بایست مراحل زیر را انجام دهید.

نام دامنه

نام دامنه, که گاهی از آن به عنوان آدرس سایت یاد می شود, اولین موردی می باشد که برای طراحی وب سایت می بایست به آن توجه نمایید. به عنوان یک قاعده کلی, می بایست به محتوای صفحه سایت مربوط باشد, و همچنین می بایست کوتاه و ساده باشد تا در ذهن به حاطر سپرده شود. انتخاب نام دامنه مناسب تاثیر بسیاری در رنکینگ سایت در موتورهای جستجو خواهد داشت. شرکت های بسیاری برای ثبت دامنه وجود دارند می تواند دامنه خود را در هاست دارکوب ثبت نمایید. مقالات دامنه شما را در انتخاب نام دامنه مناسب یاری خواهد نمود.

انتخاب وب هاستینگ

انتخاب هاست مناسب تاثیر بسیاری در موفقیت وب سایت شما خواهد داشت. وب هاستینگ به شما فضای ارائه می نماید که اطلاعات سایت خود را در آن بارگذاری نمایید. موارد مهمی در انتخاب هاستینگ وجود دارد ولی هاست مناسب برای سایت شخصی فضای زیادی هم از نظر فضای دیسک و هم پهنای باند احتیاج ندارد و مهمترین مسئله آپتایم هاست می باشد. می توانید پلن های هاست دارکوب را مطالعه نمایید. بخش مقالات هاستینگ را مطالعه نمایید.

ظاهر و لایه بندی سایت

تاثیر روانی تصاویر در محیط وب از متون بیشتر می باشد. رنگ ها، فونت ها و تصاویر و قالب سایت اطلاعات خاصی را به کاربر سایت می دهند. برای طراحی مناسب سایت شرکت خود فقط نباید به قالب مورد علاقه خود و علاقه مندیهای خود تکیه نمایید بلکه می بایست ویژگی های لازم برای ایجاد کردن حس لازم در کاربر را به دقت انتخاب نمایید. تمامی رنگ ها، فونت ها، تصاویر سایت و قالب شخصیت سایت را معرفی می نماید. و همچنین هدف اصلی سایت می بایست مشخص باشد که در طراحی سایت لحاظ گردد. فقط کافی نیست که ظاهر سایت مناسب باشد بلکه سایت می بایست کاربر پسند باشد و دسترسی به اطلاعات ساده باشد.

محتوا

زمانی که قالب سایت را انتخاب نمودید, زمان آن رسیده محتوای سایت را در آن بارگذاری نمایید. محتوای صفحه اصلی بسیار مهم است زیرا اولین صفحه ای است که معمولا کاربر مشاهده می نماید. محتوای صفحه اصلی سایت می بایست هدف اصلی از سایت را به طور واضح نمایش دهد. همچنین می بایست کاربر را به راحتی به اطلاعات درخواستی در صفحات داخلی سایت انتقال دهد. محتوا می بایست با کیفیت باشد و از تلفیق متن و تصاویر ایجاد شده باشد.

بدست آوردن بازدید کننده

داشتن سایتی که کسی نتواند آن را بیابد مورد مناسبی نیست, و همچنین بازدید کنندگان آن به آن مراجعه مجدد ننمایند. سئو (بهینه سازی سایت) می بایست در طراحی سایت لحاظ گردد. نام دامنه و محتوای سایت در نمایش آن در موتورهای جستجو تاثیر دارد. بهتر است برای پیاده سازی سایت خود از یک متخصص سئو کمک بگیرید. ممکن است غفلت از این مرحله تمامی زحمات شما را در پیاده سازی سایت بر باد دهد. طراحی سایت دارکوب در مدت فعالیت خود از سایت 1381 تا کنون تجربه زیادی در طراحی سایت های سئو بدست آورده.

منبع:

http://sitedesign.joomir.com/مقالات-طراحی-سایت/item/705-ساخت-وب-سایت-شخصی-در-5-حرحله.html

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم آذر 1392 ساعت 17:11 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

آدرس صفحه پروفایل طراحی وب سایت دارکوب در سایت رسمی جوملا

منبع:

http://sitedesign.joomir.com/طراحی-سایت-جوملا/item/106-طراحی-سایت-دارکوب-در-جوملا.html

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم آذر 1392 ساعت 10:18 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

فایل زبان نرم افزار j2store نسخه 1.2.1 رو براتون قرار می دهم. j2store یک سیستم فروشگاهی در جوملا می باشد که بخش مقالات جوملا رو به سیستم فروشگاهی تبدیل می نماید. پس در مقالات جوملا قادر خواهید بود برای هر کدام از آیتم های مقالات قیمت تعیین نمایید.

منبع:

http://sitedesign.joomir.com/طراحی-سایت-جوملا/item/108-فایل-زبان-فارسی-j2store-سیستم-فروشگاهی-مقالات-جوملا.html

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم آذر 1392 ساعت 10:15 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

نرم افزار Minitek FAQ Book نرم افزاری جهت ایجاد بخش پرسش و پاسخ در جوملا می باشد. این نرم افزار قابلیت ارسال سوال جدید را نیز دارد.

جهت دریافت فایل فارسی فایل ضمیمه را دانلود کنید.

توجه فایل زبان این نرم افزار در فلدر کامپوننت می باشد.

منبع:

http://sitedesign.joomir.com/طراحی-سایت-جوملا/item/110-فایل-فارسی-minitek-faq-book-نرم-افزار-پرسش-های-متداول-جوملا.html

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم آذر 1392 ساعت 10:12 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر