مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

روش قرار دادن مقاله و یا اخبار مهم در بالای صفحه مقالات و یا صفحه اصلی جوملا به این صورت می باشد که می بایست مقاله ای را که قصد دارید در بالای صفحه نمایش داده شود را مهم (featured) نمایید و سپس از بخش مقالات مهم (Featured Articles) ترتیب نمایش مقالات را مشخص نمایید. البته برای ترتیب پیش فرض نمایش مقالات می بایست در بخش تنظیمات مقالات بر روی مقالات مهم (Featured Articles) باشد. ولی در صورتی که ترتیب نمایش را بر روی Featured ست نمایید ترتیب نمایش مقالات به هم می ریزد و دیگر بر اساس تاریخ ایجاد نخواهد بود.

معمولا شما قصد دارید مقالات و یا اخبار بلاگ شما به ترتیب تاریخ باشد و ممکن است در این میان قصد داشته باشید مقاله ای بدون در نظر گرفتن تاریخ در بالای تمامی مقالات نمایش داده شود. برای انجام این کار ترفندی وجود دارد که در بخش زیر آن را برای شما بیان می نمایم.

برای نمایش مقالات طبق تاریخ به بخش content >> article manager مراجعه نموده و بر روی منوی options کلیک نموده و به تب Shared Options مراجعه نموده و تنظیمات این بخش را مطابق با تصویر زیر ست نمایید.

ست کردن اخبار استیکی در جوملا

 

با تنظیم Most recent firest مقالات بر طبق تاریخ نمایش داده خواهند شد به این صورت که مقاله ای که جدیدتر ساخته شده باشد در لیست زودتر نمایش داده خواهد شد. گزینه Date for ordering را نیز بر روی Created تنظیم نمایید تا تاریخ ترتیب نمایش مقالات بر تاریخ ساخت آن ها باشد. حال برای آنکه خبری در جوملا در بالای همه خبرها و بدون در نظر گرفتن تاریخ ساخت مقاله نمایش داده شود می بایست به مانند تصویر زیر تاریخ ایجاد آن را بر روی زمان های آینده ست نمایید. با انجام این کار مقاله و یا اخبار مورد نظر بالاتر از سایر آیتم ها نمایش داده خواهد شد.

ست کردن اخبار استیکی در جوملا

آدرس:

مقاله استیکی و مهم جوملا 3

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم بهمن 1393 ساعت 11:48 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

این پست برای کسانی می باشد که از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای بررسی آمار وب سایت خود استفاده می نمایند. گوگل آنالیتیک ابزاری به جهت بررسی آمار وب سایت می باشد که توسط گوگل طراحی گردیده است. در صورتی که در این ابزار به بخش جستجوهای انجام گرفته مراجعه نمایید دو آیتم با عنوان not provided و not set مشاهده خواهید نمود که در زیر معنای آن را برای شما توضیح خواهم داد.

 

not provided و not set به چه معنای هستند؟

همیشه این سوال برای ما مطرح بوده که این دو در کنترل پانل ابزارهای بررسی آمار سایت به چه معنای هستند.

Not Provided به معنای بازدید طبیعی از نتیجه جستجو می باشد

در سال 2011 گوگل به سرورهای امن https خود مهاجرت نمود که نتایج جستجو را کد گذاری می نماید. این به آن معناست که زمانی که به حساب گوگل خود وارید می شوید و یا زمانی که مستقیما بر روی این پروتکل کار می کنید نتایج جستجوی شما در موتور جستجو ذخیره نمی گردد. به توجه به این مسئله گوگل عنوان جستجوهایی که از سایت شما بازدید می نمایند و در پروتکل https انجام می گردد را Not Provided نامگذاری نموده است. در حدود 50% از جستجوهای سایت ها به صورت Not Provided نمایش داده می شوند.

Not Set به معنای بازدید مستقیم ارجاع داده شده از سایتی دیگر است

این مورد مقداری پیچیده تر می باشد و به این معناست گوگل آنالیتیکس اطلاعاتی را قابل تشخیص ندارد به صورت Not Set اعلام می نماید. به عنوان مثال در صورتی که صفحه ای را یافتید که نتیجه جستجوی آن Not Set بود ممکن است که به این معنا باشد اطلاعات در متغیر sesssion ثبت نگردیده اند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله گوگل را در مورد not provided و not set مطالعه نمایید.

آدرس:

not provided و not set در گوگل آنالیتیکس

+ نوشته شده در دوشنبه بیستم بهمن 1393 ساعت 13:52 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

انتخاب یک وب سرور مناسب یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی در کسب و کار آنلاین میباشد. با توجه به این واقعیت وب سرور می تواند باعث پیشرفت یک کسب و کار و یا باعث از بین بردن یک کسب و کار شود. دو نوع از سرورها وجود دارند اول سرور وب هاستینگ مجازی و دوم سرور خصوصی مجازی.
از انجایی که چندین سالی است که وب هاستینگ مجازی تنها راه رفتن برای انتخاب یک وب سرور میباشد و یکی از دلایل محبوبیت این نوع میزبانی این است که انها پشتیبانی از فایل های لازم را انجام می دهند و اجازه آزادی عمل بیشتری نسبت به هر گونه میزبانی وب معمولی را به کاربران می دهند. اما در حال حاضر می توانید آزادی عمل بیشتر از هر زمان دیگر را با سرورهای مجازی خصوصی داشته باشید. با این حال سرورهای مجازی خصوصی را نباید با هاست خصوصی اشتباه گرفت چون این دو نوع کاملا متفاوت از یکدیگر میباشند.
در این مقال سعی خواهم کرد تفاوت بین هاست مجازی و سرور مجازی خصوصی را برای شما توضیح دهم علاوه بر این معایب و مزایای هر دو سرور را برای شما توضیح خواهم داد.
هاست مجازی
هاست مجازی نیز به عنوان وب هاستینگ به اشتراک گذاشته شده شناخته می شود که در انجا می توان یک سرور فیزیکی و مجموعه از برنامه های کاربردی نرم افزار با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته می شود. هاستینگ مجازی در گذشته با توجه به ویزگی هایی که این نوع هاستینگ داشت مانند استقرار سریع منابع قوی و قیمت جذاب بسیار محبوب بود. یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط هاستینگ مجازی سرور قدرتمند و قابل اعتماد بودن و مدیریت حرفه ای آن بود که می توان آن را به راحتی و بدونه نیاز به داشتن مهارتهای پیشرفته فنی اداره و مدیریت کرد. در نتیجه استفاده از آن برای وب سایت های شخصی و کسب وکارهای کوچک و حتد وب مستر لایو ایده آل بود.
بزرگ ترین نقطه ضعف هاستینگ مجازی این است که سرور با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته شده است و پیکربندی و حتئ کنترل آن توسط ادمینستریتور بود نه کاربر. در نتیجه هیچ کنترلی در دست کاربران نیست و در صورتی که کاربری نیاز به تنظماتی داشته باشد باید با مدیر تماس بگیرد تا آن تظیمات را برای او انجام دهد.
سرور مجازی خصوصی
سرور خصوصی مجازی در حال حاضر بدلیل دادن نتایج خوب و رضایت بخش بسیار محبوب میباشد. سرور خصوصی مجازی یک سرور میباشد که در روت به سرورهای متعدد اختصاصی تقسیم بندی شده است. و این فرد را قادر می سازد تا هزینه های اتصال به شبکه و سخت افزار و تعمیر و نگهداری سیستم را با دیگر مشتریان هاستینگ به اشترک بگذارد با حفظ انعطاف پذیری سرور و آزادی عمل برای هر کاربر.
مهمترین مزیت سرورهای مجازی خصوصی این است که انها اجازه کنترل کامل را به کاربران و مزایای امنیتی یک سرور اختصاصی را با هزینه بسیار پایین را در اختیار انها می گذارند. به این ترتیب کاربر می تواند دسترسی به روت مجازی، شبکه راه دور ، فایل های پیکربندی وب و دسترسی کامل CGI-BIN را داشته باشد. نه تنها این همچنین می تواند دسترسی به رمز عبور و ارسال ایمیل فایل های پیکربندی به کاربران را داشته باشد. بنابراین با در نظر گرفتن مزایای عالی سرور مجازی خصوصی می توان به این نتیجه رسید که این یک راه حل عالی برای کسب کار متوسط و کوچک با نیازهای پیچیده میباشد.
با این حال هیچ نقطه ضعفی با سرور مجازی اختصاصی وجود ندارد فقط نیاز به داشتن کمی دانش در بعضی برنامه ها به منظور کنترل و پیکربندی تنظیمات میباشد. توسط بعضی از شرکت های یک کتابچه راهنمای دقیق برای پیکربندی و کنترل سرور به کاربران ارائه داده می شود به این ترتیب کاربر دیگر نیاز به یاد گیری برنامه را نخواهد داشت.
حالا شما می توانید تصمیم بگیرید که چه سروری برای کار شما مناسب میباشد با این حال این بستگی به احتیاجات مورد نیاز کاربر و انذازه شبکه او دارد.
منبع:
+ نوشته شده در پنج شنبه شانزدهم بهمن 1393 ساعت 11:43 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

دانلود قالب های آماده رایگان جوملا 3

در صورتی که قصد طراحی سایت از طریق جوملا را دارید و پس از نصب جوملا بر روی سرور لازم است قالب آماده جوملا دانلود نمایید. در صورتی که قصد دارید قالب آماده شما فارسی باشد دقت نمایید تا قالبی که دانلود می نمایید قابلیت RTL داشته باشد.

برای دانلود قالب های آماده جوملا 3 می توانید به سایت های زیر مراجعه نمایید:

More Than 4000 Free Joomla CMS Templates

Joomla templates - free and commercial joomla 3.x templates

Downloads | SJ Joomla3 Free | Free Templates | Joomla

Download Joomla 3.2 Templates

Joomla Templates - MixWebTemplates

Free Joomla Templates - Best of 2014

Free joomla templates - Free joomla 3.0 templates - JoomlaShine

پس از دانلود قالب مورد نظر آن را می بایست در سیستم جوملای خود نصب نموده و سپس به عنوان قالب پیش فرض انتخاب نمایید. در صورتی که هیچ یک از قالب های رایگان جوملا نظر شما را جلب ننمود زمان آن رسیده که با صرف هزینه قالب مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای خرید قالب جوملا کافی است به سایت http://www.templatemonster.com/ مراجعه نموده و بخش قالب های جوملا http://www.templatemonster.com/joomla-templates.php را مشاهده نمایید. در این بخش قالب های فراوانی وجود دارد که می توانید قالب مورد نظر خود را بیابید. پس از انتخاب قالب تنها کاری که لازم است انجام دهید آن است که شماره قالب را ثبت نموده و آن را به طراحی سایت دارکوب اعلام نمایید تا قالب مورد نظر را برای شما خریداری نماید. قالب هایی که بر روی آن علامت RESPONSIVE زده شده قالب هایی می باشند که سازگار با موبایل می باشد و به شما پیشنهاد می گردد با توجه به افزایش استفاده از مرورگرهای موبایل برای رویت وب سایت از این نوع قالب ها انتخاب نمایید.

* دقت نمایید قالبی که دانلود می نمایید برای نسخه 3 جوملا باشد و بر روی آخرین نسخه جوملا قابل نصب باشد، زیرا جوملا به زودی از نسخه های قدیمی تر خود پشتیبانی نمی نماید.

آدرس:

قالب های آماده رایگان جوملا 3

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم بهمن 1393 ساعت 13:49 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

در مورد طراحی سایت رسپانسیو و یا ریسپاسیو قبلا شنیده ایم. در صورتی که قبلا با این واژه برخورد ننموده اید طراحی رسپانسیو به آن نوع طراحی سایت گفته می شود که سایت در سایز های مختلف صفحه واکنش گرا ظاهر شده و خود را مطابق به ابعاد صفحه متناسب می نماید. به عنوان بازاریاب اینترنتی و سئو کار برخی از زمان ها فقط بر روی موارد خاصی نظیر ایجاد محتوا، ارسال ایمیل تبلیغاتی، ایجاد بک لینک، فعالیت در شبکه های اجتماعی تمرکز می نماییم. در صورتی که در صورتی که طراحی های انجام شده به صورت رسپانسیو نباشد شما از زحمات خود نتیجه کافی را نخواهید گرفت.

 

این مقاله برای آنان است که توجهی به طراحی رسپانسیو و سازگار با موبایل نمی نمایند و اهمیتی برای آن قائل نیستند.

نگاهی اجمالی به آمار موبایل

چرا در نظر گرفتن موبایل تا این حد مهم می باشد. در زیر برای درک بهتر موضوع چند آمار از موبایل را برای شما بیان می نمایم.

  • 60 درصد از دسترسی به اینترنت از طریق موبایل می باشد
  • 51 درصد از ایمیل ها هم اکنون توسط موبایل باز می شوند
  • خریداران اینترنتی که از موبایل برای جستجوی کالای خود استفاده می نمایند در حدود 48 درصد می باشد
  • 70 درصد از کاربرانی که توسط موبایل وارد سایتی می شوند پس از 1 ساعت ورود به سایت تراکنش دارند
  • 60 درصد از زمانی که بر روی شبکه های اجتماعی صرف می شود توسط موبایل می باشد

این آمار به چه معناست؟ به آن معناست که هر روش بازارایابی از طریق اینترنت وابسته به موبایل می باشد. هم اکنون کاربران بسیاری از موبایل برای بازکردن سایت ها، ایمیل و اتصال به شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند. در صورتی که آمار ارائه شده برای شما کافی نبود به گوگل آنالیتیک می رویم و در آن آمار موبایل را بررسی می نماییم. در صورتی که مقایسه ای بین کاربران موبایلی امسال و سال پیش سایت خود نمایید می بینید که رشد کاربران موبایلی بسیار چشم گیر بوده است. در صورتی که درصد کاربران موبایلی سایت شما خیلی کم باشد با داشتن نسخه موبایلی وب سایت تمایزی با رقبای خود خواهید داشت و کاربران موبایلی را به خود جذب خواهید نمود.

طراحی ریسپانسیو چگونه کمک می نماید

 

طراحی ریسپانسیو به کاربران وب سایت شما در هر نوع وسیله ای - کامپیوتر، لب تاپ، تبلت، موبایل - این امکان را می دهد که سایت شما را به درستی مشاهده نموده و در صورت نیاز عملیات های لازم را بر روی سایت انجام دهد.

طراحی سایت ریسپانسیو به بازاریابی اینترنتی شما از روش های زیر کمک می نماید

  • بازاریابی محتوایی: کاربران در اینترنت به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود هستند. کاربران با ابزارهای مختلف وارد سایت شما می شوند و با توجه به انعطاف سایت نمایش درستی خواهند داشت و به کاربران قادر خواهند بود به راحتی سایت شما را مرور نمایند
  • بازاریابی ایمیلی: زمانی که ایمیل شما به کاربری ارسال می گردد ممکن است ایمیل شما با هر نوع ابزاری باز شود. با توجه به منعطف بودن طراحی کاربر نمایش درستی از ایمیل شما خواهد دید
  • بازاریابی جستجو: زمانی که کاربران در موتورهای جستجو مطلبی را جستجو می نمایند. موتورهای جستجو به کاربران سایت های مختلفی را ارائه می نماید و در صورتی که سایت شما سازگار با موبایل باشد و نمایش درستی در مرورگرهای موبایل داشته باشد کاربر به بررسی سایت شما ادامه خواهد داد و همین مورد باعث بالا رفتن رنک سایت شما در موتورهای جستجو خواهد گردید
  • بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: زمانی که کاربران بر روی تبلیغ و یا پست شما بر روی شبکه های اجتماعی کلیک می نمایند وارد سایت شما می گردد و در صورتی که ابزار کاربر موبایل باشد و سایت شما نیز در موبایل نمایش درستی داشته باشد باعث تاثیر مثبت بر کسب و کار شما خواهد گردید

موارد بالا به آن معنا می باشد که شما هیچ یک از کاربران خود را از دست نخواهید داد و تمامی کاربران سایت شما تجربه درستی از سایت شما خواهند داشت.

کجا و چگونه ریسپانسیو

برای آنکه در اینترنت حضوری ریسپانسیو داشته باشید چه مواردی می بایست سازگار شوند

وب سایت ریسپانسیو

اول و مهترین مورد داشتن وب سایت ریسپانسیو می باشد. در صورتی که سایت فروشگاهی و یا بلاگ دارید کاربران و مشتریان شما به راحتی خواهند توانست مطالب سایت شما را بررسی نموده و در صورت نیاز عملیات های لازم نظیر عملیات خرید را بر روی سایت انجام دهند. جهت مشاوره جهت طراحی سایت ریسپانسیو و یا تبدیل سایت فعلی به ریسپانسیو با کارشناسان دارکوب تماس حاصل فرمایید.

ایمیل ریسپانسیو

در صورتی که جهت بازاریابی اینترنتی ارسال ایمیل تبلیغاتی می نمایید حتما ایمیل های ارسالی خود را ریسپانسیو نمایید تا در سایزها و رزولوشن های مختلف نمایش درستی داشته باشد. الیته برای فعال سازی این مورد ایمیل ارسالی توسط شما حتما می بایست به صورت HTML ارسال گردد تا بتوانید از کدهای CSS و HTML در آن استفاده نمایید.

آدرس:

طراحی سایت ریسپانسیو بر بازاریابی اینترنتی شما تاثیر مثبت خواهد داشت

+ نوشته شده در سه شنبه هفتم بهمن 1393 ساعت 13:2 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر