مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

 

به عنوان صاحب یک وب سایت می بایست پیوسته آمار بازدیدکنندگان خود را بررسی نموده تا در جریان اتفاقات وب سایت خود باشید. جهت بررسی آمار وب سایت راه های بسیاری وجود دارد. که در زیر روش های مرسوم آن را برای شما بیان می نمایم:

استفاده از سایت های آمار گیر فارسی

سایت های آمار گیر ایرانی بسیاری وجود دارند که به زبان فارسی می باشند و می توانید از این سایت ها استفاده نمایید. برای استفاده از این آمار گیرها می بایست در سایت مورد نظر عوض شوید و کد مخصوصی که سایت در اختیار شما قرار می دهد را در کدهای صفحات خود اضافه نمایید. سایت های شمارنده بازدید کننده بسیاری وجود دارد که در زیر برخی از آنها را برای شما معرفی می نمایم:

از بین سیستم های آمار گیر بازدید کننده وب سایت فارسی به شما وبگذر را پیشنهاد می نمایم.

استفاده از سایت های آمار گیر جهانی

سایت های آمار گیر و شمارنده بازدیدکننده بسیاری در اینترنت وجود دارد که از طریق آنها می توانید آمار بازدید، جستجو و هر آنچه لازم است در مورد وب سایت خود بدانید را کسب نمایید. پنل این سایت ها به معمولا به زبان انگلیسی می باشد و برای کسانی که درک زبان انگلیسی نسبتا مناسبی دارند توصیه می گردد. در زیر چند مورد از این آمار گیرهای وب سایت را معرفی می نمایم:

از بین این سیستم های آمار گیر گوگل آنالیتیک را به شما پیشنهاد می نمایم زیرا این افزار توسط شرکت گوگل طراحی گردیده و آمار نسبتا دقیقی از وب سایت به کاربر ارائه می نماید. همچنین می توانید از این ابزار در کنار ابزار google webmaster tools استفاده نمایید تا اطلاعات جامع تری در مورد وب سایت خود بدست آورید. گوگل وب مستر تولز ابزار مخصوص مدیران وب سایت می باشد که مدیران سایت ها می توانند با استفاده از این نرم افزار گوگل درستی عملکرد سایت خود را بررسی نمایند. معمولا آمار جستجوهای این افزار نسبت به سایر سایت ها دقیق تر بوده زیرا اکثر جستجو ها از طریق سایت گوگل وارد سایت شما می شوند. توسط ابزار گوگل آنالیتیک همچنین می توانید بازدیدکنندگان آنلاین خود را بررسی نمایید. google analytics همچنین اطلاعات آماری وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی در دسترس شما قرار می دهد و می توانید از طریق آن فعالیت وب سایت را در شبکه های اجتماعی بررسی نمایید. این ابزار همچنین دارای داشبود سئو می باشد که از طریق آن می توانید سایت خود را از نظر سئو بررسی نمایید. در حقیقت گوگل آنلیتیگ کامل ترین سیستم اعلام آمار و بازدیدکنندگان وب سایت می باشد.

استفاده از سیستم آمار پانل هاست

کنترل پانل تمامی هاستینگ ها معمولا بخشی برای بررسی آمار وب سایت دارد که برای استفاده از این امکان لازم نیست کدی در سایت خود درج نمایید. البته میزان اطلاعاتی که این آمار گیرهای هاست به شما می دهند معمولا به اندازه آمار گیرهای آنلاین ذکر شده در بالا نیست. اما برای آنکه اطلاعات اولیه در مورد وب سایت خود بدست آورید کافی است و توصیه می نماییم حتما این بخش را بررسی نمایید. زیرا ممکن است آمار صفحاتی از سایت شما که در آمار گیر نیستند به درد شما بخورد. بنابراین پیشنهاد می نماییم از آمار گیر هاست حتما استفاده نمایید.

استفاده از آمارگیر وب سایت

برخی از سیستم های مدیرت محتوا بخش آمار وب سایت دارند که از طریق آنها می توانید آمار کلی و صفحه به صفحه وب سایت خود را مطالعه نمایید. استفاده از این روش را اصلا به شما توصیه نمی نماییم زیرا باعث بالا رفتن حجم دیتابیس وب سایت گردیده که پس از آن سایت شما معمولا دچار مشکلاتی می گردد.

نتیجه گیری

دارکوب با توجه به سابقه و تجربه خود در زمینه طراحی وب از سال 1381 تا کنون به شما پیشنهاد می نماید آمار کنترل پانل هاست خود را به صورت روزانه و در کنار آمار گوگل آنالیتیک بررسی نموده و همچنین نحوه کار با نرم افزار google webmaster tools را آموزش ببینید تا در صورتی که وب سایت شما دچار مشکل خاصی گردید بتوانید سریعا آن را به گروه طراح خود اطلاع دهید.

لینک:

سیستم برای بررسی آمار وب سایت

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم اسفند 1393 ساعت 10:41 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

هنگامی که شما برنامه ریزی برای خرید یک سرویس هاست برای وب سایت خود را می کنید پهنای باند یکی از عوامل مهمی است که شما باید در مورد آن نگران باشید. اگر چه بسیاری از مردم توصیه داشتن پهنای باند بالا را می کنند ولی این یک نیاز مطلق برای همه نمیباشد. در واقع پهنای باند بسیار بالا ممکن است باعث از دست دادن سرمایه شما شود چون شما مجبور به پرداخت هزینه بسیار بالا برای چیزی که احتیاج ندارید هستید. در این مقاله شما قادر به کشف مقدار زیادی از اطلاعات مفید که می تواند به شما در انتخاب آگاهانه مقدار پهنای باند مورد نیاز برای وب سایت خود کمک کند خواهید بود.
مفهوم پهنای باند
پهنای باند اشاره به مقدار داده ها که از فضای وب به کامپیوتر بازدید کننده منتقل می شود می باشد. پهنای باند اشاره به مقدار داده ها منتقل شده از طریق شبکه در یک دوره خاص از زمان میباشد.
هنگامی که شما در حال برنامه ریزی برای خرید یک سرویس میزبانی هستید پهنای باندی که شرکت هاستینگ به شما پیشنهاد می کند بر اساس مقدار در ماه میباشد. به همین دلیل است که ارائه دهندگان خدمات هاستینگ و میزبانی هزینه های بسیار زیادی برای پهنای باند اتصال اینترنت خود می گذارند.
محاسبه پهنای باند
یک محاسبه ساده برای برآورد مقدار پهنای باند مورد نیاز برای وب سایت خود وجود دارد. و فرمول آن این است:
حجم کلی کل صفحات وب سایت خود x حجم ترافیک ماهیانه = پهنای باند مورد نیاز
یک توضیح مختصر از فرمول با یک مثال برای شما بیان می کنم فرض بگیریم شما یک وب سایت با 5 صفحه داشته باشید و اندازه و حجم متوسط هر صفحه خود 70 KB باشد این بدین معناست که حجم کلی صفحات وب سایت شما
70 X 5 = 350 KB است. و اگر شما انتظار حجم ترافیک 3000 در ماه را داشته باشید پهنای باند مورد نیاز شما می شود 3000 X 350 = 2.1 GB در ماه میباشد. این ساده ترین فرمول برای محاسبه پهنای باند هاست میباشد.
مدیریت پهنای باند
اگر وب سایت شما امکانات دانلود کردن داشته باشد مطمئن شوید که شرکت هاستینگ میزبان وب سایت شما طرح ترکیبی از پهنای باند به اندازه کافی داشته باشد. ارائه امکانات دانلود نرم افزار موسیقی فلش یا فایل های ویدیویی نیاز به پشتیبانی کافی پهنای باند را دارد. در واقع اگر شما فقط فایل های PDF بر روی سرور هاستینگ خود میزبانی کرده باشید شما حداقل پهنای باند 1 GB از فضای خود را خواهید گرفت.
بنابراین اگر شما بخواهید مقدار پهنای باند خود را مدیریت کنید شما باید مراقب باشید که اندازه اجزای وب سایت خود را به منظور حداقل اندازه انتخاب کنید. در واقع شما باید حجم صفحات وب سایت خود را تا حد امکان حداقل سایز طراحی کنید. سعی کنید تعداد کمتری از تصاویر در وب سایت خود استفاده کنید و هنگامی که استفاده می کنید انها را برای استفاده وب بهینه سازی کنید. علاوه بر این شما از ویژگی چندین فایل برای دانلود استفاده نکنید و سعی کنید آنها را تحت اندازه 1 GB نگه دارید.
مهم نیست برآورد شما چه باشد همیشه احتمال خطا وجود دارد .بنابراین شما فراموش نکنید به هزینه پهنای باند بالا در پکیج ماهیانه ارائه شده توسط شرکت وب هاستینگ خود دقت کنید.
سورس:
+ نوشته شده در چهارشنبه بیستم اسفند 1393 ساعت 12:35 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

دارکوب موفق به دریافت مجوز از سازمان نظام صنفی استان تهران گردید. داشتن مجوز برای یک شرکت به معنای تایید کسب و کار شرکت بوده و این اطمینان را به مشتریان خواهد داد که طراحی وب سایت تمامی اصول و قوانین صنف خود را دانسته و اجرا می نماید. امروزه در صنعت وب اشخاص، گروه ها و شرکت هایی بدون در نظر گرفتن عرف اقدام به پیاده سازی و طراحی وب سایت می نمایند و از مشتریان خود درخواست هزینه های گزافی می نمایند که شرکت های عضو نظام سازمان صنفی یارانه ای از این قاعده مستثنی هستند زیرا قیمت ها و خدمات خود را طبق عرف سازمان انجام می دهند و دیگر نیازی به نگرانی در مورد راه اندازی وب سایت نیست. در صورتی که شما با شرکتی که عضو نظام صنفی باشد به مشکل بر بخورید مرجع حل اختلاف نظام صنفی یارانه ای می باشد که موارد و مشکلات را رفع رجوع خواهد نمود.

معرفی و تاریخچه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از تیرماه سال 1384 براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار (مصوب 4/10/1379 مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه مصوب هیات وزیران (مصوب 24/4/1383) فعالیت خود را آغاز کرد.
این سازمان به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با تلاش بی وقفه‌ دست‌اندرکاران صنعت ICT کشور، با هدف تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای، پیش از این در قالب انجمن شرکت های انفورماتیک از سال 73 فعال بوده است که درنهایت سال 84 براساس مصوبه مجلس و ائین نامه هیات وزیران، تحت عنوان سازمان نظام صنفی رایانه ای فعالیت خود را در مقیاس وسیع تری ادامه می دهد.
پس از برگزاری انتخابات دوره اول در تیر ماه 1384، تاکنون نظام صنفی رایانه ای در استان های تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمان، فارس، یزد، مازندران، گیلان، همدان، خراسان رضوی، گلستان، قم ، مرکزی، قزوین، سیستان و بلوچستان، زنجان، هرمزگان و کرمانشاه تشکیل شد و در استان های خوزستان، خراسان جنوبی و ایلام نیز در شرف تاسیس می باشد.
هر یک از سازمان‌های استانی با برگزاری مجمع و انتخاب هیات مدیره‌ای متشکل از 6 الی 25 نفر، با توجه به ظرفیت فناوری اطلاعات در هر استان، کار خود را آغاز کرد . در پی شکل‌گیری سازمان نظام صنفی رایانه ای در استان‌ها و برگزاری انتخابات شورای مرکزی ، رییس سازمان توسط رییس جمهور انتخاب و فعالیت رسمی سازمان آغاز شد.
امروزه این سازمان تلاش دارد در جایگاه تنظیم گر مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات ضمن دفاع از حیثیت و حقوق حرفه ای آحاد صنف، مشارکت در تصمیم سازی برای این حوزه و اشاعه آن به سطوح اجرایی، بازخورد لازم از محیط اجرا را جهت تصحیح مسیر به سطوح سیاست گذار و برنامه ریز منتقل نماید.
در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در 25 استان کشور فعالیت مستمر دارد و بیش از 10هزار شرکت، فروشگاه و مشاور حقیقی ، دارای پروانه عضویت ازاین تشکل هستند.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در پایتخت، دارای 1675 شرکت عضو ، 110 فروشگاه و 496 عضو حقیقی(کارشناس و مشاور) است.

برای مشاهده وب سایت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به سایت http://tehran.irannsr.org/ مراجعه نمایید.

همچنین می توانید عضویت این مجموعه را در سایت سازمان بررسی نمایید

منبع و سورس:

 

مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم اسفند 1393 ساعت 11:14 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

مقایسه عیوب و مزیت های استفاده از سیستم مدیریت محتوای جوملا

جوملا یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای موجود می باشد که به صورت رایگان ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد که وب سایت قابل مدیریتی را با گذراندن چند مرحله ساده پیاده سازی نمایید. سیستم مدیریت محتوا نرم افزار تحت وبی می باشد که بر روی سرور شما نصب می گردد و به شما امکان مدیریت وب سایت را بدون نیاز به دانش فنی طراحی سایت می دهد. جوملا برای راه اندازی انواع مختلف سایت ها نظیر سایت های شخصی ، شرکتی و سازمانی، پرتال، مجله های اینترنتی، سایت های خبری، بلاگ ها، فروشگاه های اینترنتی، سیستم های رزرواسیون آنلاین، شبکه های اجتماعی، مدارس، سایت های مذهبی مناسب می باشد و امکانات فراوان رایگان و غیر رایگان بسیاری برای راه اندازی هر یک از این نوع سایت ها دارد.

جوملا توسط شرکت ها و مجموعه های بسیار معتبری مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از سایت های معتبر طراحی شده توسط جوملا را می توانید در این آدرس رویت نمایید.

همچنین جوملا توسط سازمان ها و موسسات دولتی بسیاری جهت راه اندازی پرتال مورد استفاده قرار می گیرد که در این آدرس می توانید برخی از این سایت ها را رویت نمایید.

هر شخصی می تواند جوملا را از سایت رسمی جوملا به آدرس http://www.joomla.org دانلود نموده و بر روی فضای هاست خود بارگذاری نموده و آن را نصب نماید. استفاده از جوملا نیاز به دانش خاصی ندارد. البته می بایست روش کار با این سیستم مدیریت محتوا را آموزش ببیند که مقالات و آموزش های جوملا در اینترنت مخصوصا در فضای وب ایران با توجه به استفاده بسیار مدیران وب سایت ایرانی از این سیستم مدیریت محتوا در محیط اینترنت فراوان می باشند.

جوملا یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای رایگان می باشد که پیوسته جامعه کاربری و توسعه دهندگان آن در حال رشد می باشند به طوری که در سال 2000 کاربران توسعه دهنده جملا در حدود 200.000 بوده اند که امروزه این تعداد بسیار افزایش یافته است.

جوملا برای برنامه نویسان نیز مناسب می باشد به طوری که در صورتی که در امکانات پایه جوملا موردی که نیاز برنامه نویس بود وجود نداشت می تواند امکان مورد نظر را به سایت جوملا از طریق برنامه نویسی اضافه نمایید. زبان برنامه نویسی جوملا PHP می باشد و دیتابیس مورد استفاده قرار گرفته در آن MYSQL می باشد و کد PHP آن به منظور توسعه نرم افزار باز می باشد به طوری که هر شخصی که برنامه نویسی PHP بدانید می تواند در کد نویسی جوملا دخل و تصرف نمایید و انجام این ویرایش ها در جوملا با توجه به لایسنس نرم افزار بلامانع می باشد.

جوملا علاوه بر امکانات پایه خود بخش امکانات پیشرفته تری با عنوان اکستنشن های جوملا در این آدرس Joomla! Extensions Directory را دارد که در آن امکانات اضافی رایگان و غیر رایگان بسیاری وجود دارد که شما می توانید امکان مورد نظرخود را از این بخش دانلود نمود و در سیستم مدیریت محتوای خود نصب نمایید. به عنوان مثال در صورتی که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی داشته باشد می توانید به بخش اکستنش های فروشگاهی جوملا (JOOMLA SHOPPING CART) مراجعه نموده و کامپوننت فروشگاهی مورد نظر خود را بیابید و در سیستم جوملای خود نصب نمایید. در حقیقت در صورتی که امکانی در امکانات اولیه جوملا نبود ابتدا می بایست به بخش اکتنشن های جوملا مراجعه نمایید و به جستجوی امکان مورد نظر خود بپردازید، در صورتی که امکان مورد نظر در این بخش هم نبود نسبت به برنامه نویسی بخش مورد نظر در جوملا اقدام نمایید.

برخی از امکانات اولیه جوملا از قرار زیر می باشد

 • عضویت و مدیریت کاربران
 • مدیریت انواع مختلف فایل ها در دایرکتوری های مختلف
 • مدیریت زبان - قابلیت راه اندازی سایت های چند زبانه
 • مدیریت بنرها، آگهی و تبلیغات در سایت
 • مدیریت صفحه تماس با ما با قابلیت ایجاد فرم و دسته بندی
 • نظر سنجی و رای دهی در سایت
 • جستجو در بخش های مختلف وب سایت
 • مدیریت لینک های مرتبط وب سایت
 • مدیریت محتوا به کاربر امکان مدیریت تک صفحه، لیست آیتم و لیست دسته بندی ها را می دهد
 • خبر خوان و آر اس اس خوان برای خواندن اطلاعات از سایت های دیگر
 • مدیریت منوها و زیر منوهای سایت با قابلیت ایجاد چندین گروه منو
 • مدیریت قالب و ماژول ها مختلف صفحه که امکان تغییر و جا به جایی در قالب را به کاربر می دهد
 • امکانات پیشرفته بهینه سازی نظیر کش و فشرده سازی به صورت GZIP
 • بخش نصب امکانات پیشرفته از بخش Joomla Extensions Directory که این بخش به خودی خود هم اکنون در حدود 8000 پلاگین دارد

مزایای استفاده از جوملا

 • هزینه پیاده سازی سایت را پایین می آورد
 • زمان اجرای پروژه را کاهش می دهد
 • از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در سایت استفاده می گردد
 • با توجه به استفاده کنندگان بسیار آن در دنیا (در حدود 50 میلیون دانلود تا کنون) مطالب آموزشی بسیاری موجود می باشد
 • بخش پشتیبانی بسیار قوی به آدرس http://forum.joomla.org که در صورت وجود مشکل صریعا راه های رفع مشکل را ارائه می نمایند
 • تیم توسعه جوملا دائم در حال بررسی و به روز رسانی امکانات نرم افزار می باشند و در صورت وجود مشکل سریعا به روز رسانی جدید ارائه می شود و شما می توانید جوملا را از کنترل پانل خود به روز رسانی نمایید
 • بخش پلاگین های جوملا نیز توسط تیم توسعه جوملا به صورت کامل بررسی می گردد و در صورت وجود پلاگین های مشکل دار از بخش پلاگین های جوملا حذف می گردد
 • در این سیستم مدیریت محتوا قابلیت های پیشرفته وب سایت نظیر سازگاری با موبایل به صورت پیش فرض در آن تعبیه گردیده و نیازی به صرف هزینه اضافی برای اضافه نموده این امکانات پیشرفته نخواهید داشت
 • جوملا به صورت پیش فرض برای موتورهای جستجو بهینه سازی گردیده و آدرس دهی صفحات آن به صورت SEF می باشد

مشکلات و معایب استفاده از جوملا

 • با توجه به انعطاف پذیری، قابلیت های بسیار و محبوبیت بسیار استفاده از جوملا، حفره های امنیتی این اسکریپت برای توسعه دهندگان مشخص می باشد. سیستم مدیریت محتوای جوملا حتما می بایست توسط کارشناس متخصص جوملا امن سازی گردد تا جوملا دچار مشکلات امنیتی نگردد. در صورت ایمن سازی جوملا هیچ مشکلی از بابت استفاده از جوملا نخواهید داشت.
 • جوملا نیز به مانند هر ابزار دیگری دستورالعمل درست استفاده از آن را دارد که اغلب کاربران این دستورالعمل ها را نمی دانند. حتما برای استفاده از جوملا با متخصص جوملا مشورت نمایید. دارکوب عضو تیم توسعه جوملا می باشد (آدرس صفحه دارکوب در سایت رسمی جوملا) و خدمات مشاوره را به شما به صورت رایگان ارائه می نماید.

پاسخ به برخی سوالات کاربران

برخی از شرکت ها ادعا می نمایند که به دلیل آنکه سیستم مدیریت محتوای جوملا رایگان می باشد سود بیشتری به شرکت طراح می رسد حال آنکه هزینه ای که شرکت طراح جوملا دریافت می نماید بسیار پایین تر از هزینه ای است که سایر شرکت هایی که از سیستم مدیریت محتوای خود استفاده می نمایند دریافت می نمایند. البته برخی از شرکت ها در صنعت طراحی وب از سیستم های مدیریت محتوای مختلف رایگان نظیر جوملا، وردپرس، DNN، دروپال و ... استفاده می نمایند و مشتری را در جریان استفاده از این سیستم های مدیریت محتوای رایگان قرار نمی دهند و از مشتریان خود درخواست هزینه های گزاف می نمایند. در حقیقت این روش انجام کار یک نوع کلاه برداری می باشد که عواقب قانونی خود را برای طراح خواهد داشت. در صورتی که شرکتی را برای طراحی انتخاب نمودید به گفته های خود شرکت اکتفا ننمایید و در مورد نحوه فعالیت شرکت و مدیریت محتوای مورد استفاده آن شرکت تحقیق نمایید. برخی اعلام می نمایند که در جوملا کدهای مخرب فراوانی وجود دارد که در صورتی که یکبار عملیات ایجاد و ارسال امکان جدید جوملا را انجام داده باشند خواهند دانست که هر امکان جوملا پس از گذشت از چندین مرحله از تاییده ها در سایت جوملا قرار داده می شود و در صورت وجود پلاگین مشکل دار سریعا از جوملا حذف می گردد و کاربران نیز حتما می بایست پلاگین های مورد نظر خود را حتما از سایت رسمی جوملا دریافت نمایند. در صورتی که قالب ها و پلاگین ها را از سایت رسمی جوملا دانلود نموده اید آنها را با خیال راحت بر روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب نمایید.

در پایان

مهم این نیست که با چه سیستم مدیریت محتوایی کار می نمایید، مهم نحوه و کیفیت پیاده سازی سایت می باشد. ممکن است سایتی از پایه با امکانات و قابلیت های ضعیف طراحی گردد و بلعکس و همچنین ممکن است سایتی توسط سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا و وردپرس با امکانات بسیاری قوی و امنیت بالا طراحی گردد و بلعکس. سابقه طراح وب در نتیجه کار بسیار مهم می باشد پس طراحی وب سایت خود را از افراد و شرکت های با سابقه انتخاب نمایید. دارکوب از سال 1381 تا کنون در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت دارد و تا کنون در حدود دو هزار سایت تحویل مشتریان خود داده است. دارکوب می تواند برای راه اندازی وب سایت شما انتخاب مناسبی باشد.

جهت مشاوره با کارشناسان طراحی وب سایت دارکوب کلیک نمایید.
لینک و منبع:
+ نوشته شده در چهارشنبه سیزدهم اسفند 1393 ساعت 10:29 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

عمر صنعت میزبانی وب کمتر از یک دهه میباشد اما ما در حال حاضر شاهد تغییرات اساسی در نگرش و اولویتهای مشتریان میباشیم. در این چند سال نگرانی مشتریان ما از تغییر " چه کسی بهترین هاست را ارائه می دهد " به " چه کسی ارزانترین هاست را ارائه می دهد" به " چه کسانی برای چند سال اینده در صنعت وب هاستینگ باقی خواهند ماند " میباشد.

بنابراین در این صنعت در ارائه خدمات هاست رقابت وجو دارد. کلید طلایی برای خدمات مشتریان پشتیبانی و رضایت میباشد. اکثر شرکت های وب هاستینگ خوب کارشناسان فن آوری مسلط و به اندازه کافی برای پشتیبانی مناسب مشتریان خود را دارند. پاسخ دادن به درخواست پشتیبانی مشتریان از طریق تیکیت یا ایمیل آدرس یا تلفن قسمتی از کار روز مره شرکت وب هاستینگ میباشد. و این ممکن است وقت گیر باشد و ممکن است باعث شود شرکت بعضی مواقع از این قسمت غافلگیر شود. با این حال کیفیت پشتیبانی از مشتری می تواند یک سلاح بسیار خوب برای شرکت میزبانی برای رقابت با شرکت های وب هاستینگ بزرگتر که چندین سرور اختصاصی و یا حتی یک مرکز داده برای خود را داشته باشد است. کیفیت پشتیبانی مشتری برگ برنده شرکت برای کنترل کامل برای رقابت در وب هاستینگ میباشد. در واقع بسیاری از شرکت های بزرگ وب هاستینگ به خاطر مشتریان زیاد خود در نقطه پشتیبانی بسیار ضعیف میباشند و نمی توانند باعث رضایت مشتریان خود شوند.

سؤالی که پیش می آید این است که چگونه شرکتی می تواند این پشتیبانی را خوب انجام دهد؟ این در واقع بسیار ساده میباشد اما نیاز به یک تعهد جدی برای رضایت مشتریان از طرف شرکت میباشد. پاسخ دادن سریع و کامل به تیکت ها و درخواست پشتیبانی هرگز نباید در یک خط یا با یک کلمه باشد. در بعضی موارد مشتری تیکت را برای اطلاعات بیشتر دوبار ارسال می کند بهتر است که پاسخ با تیکت ها و در خواست های پشتیبانی کمی کامل تر باشد. در این صورت پاسخ دادن به تکیت مشتری اگر در بار اول کامل باشد صرفه جویی در زمان را خواهد داشت و سبب رضایت مشتری خواهد بود.

یک شرکت خوب وب هاستینگ باید همیشه از ارسال یک درخواست پشتیبانی مشتری از مشتری خود تشکر کند. و باید طرز برخورد تیم پشتیبانی با مشتری بسیار مؤدبانه و دوستانه باشد و همیشه جمله " با تشکر از شما برای تماس با ما " را به کار برند. و همیشه باید پایان پاسخ درخواست مشتری " با تشکر از شما برای ارسال درخواست خود اگر هر گونه مشکل و نیاز دیگر دارید لطفا با ما تماس بگیرید ما در خدمت شما هستیم" . یک شرکت خوب وب هاستینگ نباید هرگز برای اطلاع رسانی مشتریان خود در هنگام پایین آمدن سرور اشتباه کند باید حتما قبل از پایین امدن سرور حداقل 24 ساعت قبل به مشتریان خود اطلاع دهد.

توانایی برای پاسخ به سؤالات مشتریان بسیار مهم میباشد. پاسخ دادن به پرسش های مشتریان به طور حرفه ای و با ادب یک ویژگی بسیار مهم برای شرکت وب هاستینگ خوب میباشد که اغلب در صنعت وب هاستینگ نادیده گرفته می شود.

منبع:

مهمترین مورد هاست

+ نوشته شده در شنبه دوم اسفند 1393 ساعت 11:24 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر