مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

 

دیر یا زود همه مردم خواهند فهمید که هیچ چیزی در این دنیا رایگان نمیباشد. هر چند تعداد صدها هزار تبلیغات در اینترنت برای هاست رایگان وجود دارد ولی هر کسی نمی تواند در کار و کسب خود باقی بماند اگر ارائه کننده چیزهای مجانی باشد بنابراین چگونه شرکت های خدمات هاستینگ ارائه کننده خدمات هاست رایگان میباشند؟
یکی از راه ها این است که بخشی از پول خود را از طریق ثبت دامنه در می آورند. ثبت دامنه یک گام ضروری برای هر صاحب وب سایت در آینده میباشد ( بعضی از شرکت های هزینه کمی برای تعداد از گیم ها بین هزینه ماهیانه و هرینه سالیانه ثبن دامنه برای شما قرار می دهند برای مثال ماهانه 5 $ و هزینه ثبت 30$ و غیره ) .
یکی دیگر از راهایی در آمد این گونه شرکت ها اضافه کردن بنر تبلیغات در صفحات وب سایت شما میباشد. آنها برای هر زمان که این تبلیغ را نشان می دهند و یا هر کلیک بر آن پول دریافت می کنند و به آنها باید پرداخت شود. برخی ها هم هزینه اضافه به عنوان حمایت از اسپم و یا حمایت ویروس، حمایت از دزدیدن نام دامنه ، و یا بقیه خدمات علاوه بر هزینه اصلی ارائه می دهند. البته اگر شما احساس می کنید که به این گونه سرویس ها نیاز دارید باید آنها را خریداری کنید.
همچنین محدودیتهایی از قبیل فضای ذخیره سازی ، پهنای باند ، تعداد حساب ایمیل ، و غیره وجود دارد به این امید که شما بعد بیشتر به این چیزها نیاز خواهید داشت و تصمیم برای ارتقاء آن را بگیرید که البته با پرداخت هزینه خواهد بود.
بنابراین به اصطلاح انهایی که سرویس خدمات رایگان نامیده می شوند ارزش زمان گذاشتن و در نظر گرفتن را دارند؟ بله . موقعیت هایی که ممکن است کسی نیاز به ذخیره سازی ، پهنای باند ، و ایمیل و غیره زیاد نداشته باشد. فقط شرکت میزبانی را پیدا کنید که ارائه کننده نیازهای شما باشد. یکی از این شرکت ها doteasy.com میباشد این سایت بنر تبلیغاتی ندارد فقط هزینه سالیانه ثبت دامنه را برای شما خواهد داشت.
بنابراین اگر شما در وب سایت و اینترنت جدید باشید و فقط یک وب سایت شخصی برای خود می خواهید ، و یا یکی از ده ها دلایل دیگر بنابراین هاست رایگان راه خوبی برای شما میباشد.
لینک:
+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و ششم تیر 1393 ساعت 10:47 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

چگونه از کلمات کلیدی برای سئو وب سایت استفاده نماییم

بهینه سازی کلمات کلیدی روشی برای یافتن مطالب وب سایت شما می باشد, هم در زمانی که کاربر در سایت و هم در موتورها جستجو می نماید. بهتر است روش استفاده از کلمات کلیدی را در صفحات وب سایت بدانید تا از مقالات سایت خود نتیجه بهتری بگیرید. بهینه سازی کلمات کلیدی در سایت شما به بهتر پیدا شدن سایت و صفحات آن در موتورهای جستجو کمک می نماید. رعایت این اصول برای سئو وب سایت بسیار مهم می باشد پس آنها را از یاد نبرید.

بهینه سازی کلمات کلیدی: کلمات کلیدی را در کجا قرار دهیم

برای تمرکز صفحه بر کلمات کلیدی خاصی, شما می بایست آن را در بخش های مختلف صفحه قرار دهید. جدا از صفحات اصلی سایت که دارای چندین کلمه کلیدی می باشند سایر صفحات می بایست بر روی یک کلمه و جمله کلیدی تمرکز نماید.

پس از آنکه مهترین کلمه کلیدی خود را انتخاب نمودید, می بایست آن را در بخش های زیر قرار دهید:

در عنوان هر صفحه

مهترین مکانی که کلمه کلیدی مورد نظر را می بایست قرار دهید عنوان صفحه می باشد و این مورد برای سئو وب سایت مهترین مسئله می باشد.

نمونه هایی از عنوان بهینه سازی شده برای صفحه اصلی:

  • Electronics, Cars, Fashion, Collectibles, Coupons and More Online Shopping | eBay
  • Shoes, Clothing, and More | Zappos.com
  • Shop clothes for women, men, maternity, baby, and kids | Gap

نمونه هایی از عناوین بهینه سازی شده برای صفحات داخلی:

  • Electronics | eBay
  • Popular Men’s Shoe Styles | Zappos.com
  • Womens Clothes: jeans, tops, skirts, dresses, pants | Gap

عناوین بهینه سازی شده مشخصات خاصی دارند:

  • از عناوین تکراری خودداری نمایید: هر صفحه از سایت می بایست برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی شده باشد پس از کلمات کلیدی غیر مرتبط استفاده ننمایید
  • عنوان می بایست کمتر از 70 کاراکتر طراحی شود
  • برند را در انتهای عنوان قرار دهید.
  • اصول نقطه گذاری و فاصله گذاری را بین برند و کلمات کلیدی رعایت نمایید

در تگ توضیحات هر صفحه

بخش بعدی که کلمات کلیدی را می بایست در آن استفاده نمایید تگ توضیحات می باشد. این بخش توضیحاتی می باشد که در موتور جستجو نمایش داده می شود, و یا زمانی که صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. این توضیحات می بایست برای کاربران نوشته شود و نه برای موتورهای جستجو, شما حتی الامکان می بایست کلمات کلیدی خود را استفاده نمایید. توضیحات خود را به گونه ای درج نمایید تا کاربر بر روی لینک شما کلیک نماید. توضیحات بهینه سازی شده در حدود 150 کاراکتر می باشد. توضیحات بلندتر در گوگل به صورت سه نقطه نمایش داده می شود(…).

در بدنه متن اصلی شما

از کلمه کلیدی خود در حدود 2-3 بار استفاده نمایید, یک مورد حتما در پاراگراف اول استفاده نمایید. موتورهای جستجو به مواردی که در ابتدا باشند بیشتر اهمیت می دهند. بهتر از مقاله شما حداقل 300 کلمه باشد. سعی کنید در بدنه مطالب از مترادف های کلمه کلیدی نیز استفاده نماید و انجام این موارد در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی می گذارد.

استفاده در عناوین صفحه

عناوین, که به صورت “Heading 1, Heading 2, Heading 3″, etc. و یا “H1, H2, H3″ استفاده می شوند برای بخش بندی صفحه مورد استفاده قرار می گیرند.

در عناوین خود مطلب بعدی را توضیح دهید و از کلمات کلیدی نیز استفاده نمایید. این مورد به کاربران و موتورهای جستجو کمک می نماید تا موضوع بخش مورد نظر را بهتر متوجه شوند. این مورد برای کاربران سایت نیز بسیار مناسب می باشد زیرا کاربران به راحتی می توانند تیتر مورد نظر خود را در صفحه بیابند.

در آدرس صفحه

شما می توانید کلمات کلیدی خود را در نام صفحه استفاده نمایید.

استفاده از کلمات کلیدی در نام گذاری صفحه باعث جستجو بهتر صفحه در موتورهای جستجو و همچنین بهتر به خاطر سپردن صفحه برای کاربران می شود.

در Alt تصاویر

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات تصاویر باعث بهتر جستجو شدن صفحه در موتورهای جستجو می شود. این موردی است که در اکثر سایت ها فراموش می شود پس با درج Alt تصاویر از رقبا پیشی بگیرید.

بهینه سازی کلمات کلیدی: تمرین نمایید

امیدوارم مقاله مورد به شما در بهینه سازی کلمات کلیدی وب سایت کمک نموده باشد. با پیروی از این دستورالعمل ها شما به نتایج بسیار می رسید: ترافیک بیشتری به سایت شما سرازیر می شود, مطالب وب سایت شما توسط موتورهای جستجو بهتر ایندکس می شود.

منبع:

 کلمات کلیدی برای سئو وب سایت

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ساعت 10:8 توسط طراحی سایت دارکوب یک نظر

آیا نگران مجازات های گوگل هستید؟

در جهانی ایده آل تمامی صفحات وب سایت می بایست محتوای مطالب مفید و مورد نیاز کاربران باشند که نیاز جستجو شده کاربر را ارضاء نماید. متاسفانه روش های سیاهی برای بالا بردن رنک صفحات سایت در موتورهای جستجو وجود دارد. زمانی که صفحات وب سایت را طراحی می نمایید تک تم صفحات سایت را با کیفیت بالا و برای موضوع مورد نظر صفحه طراحی نمایید. در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید کاربران خود را به صفحه ای هدایت نموده اید که به آن نیاز خواهند داشت. پس چه زمانی با گوگل دچار مشکل می شویم و دچار مجازات های گوگل می شویم. در زیر چند مورد آن را برای شما بیان نموه ام:

محتوای تکراری، محتوای اسپمی / Duplicate, Spam Content

گوگل به دو صفحه وب سایت با محتوای تکراری علاقه ای ندارد و به خصوص زمانی که محتوا از سایت دیگری کپی شده باشد و یا اینکه محتوا اسپمی باشد. در صورتی که وب سایت شما دارای صفحات با محتوای یکسان می باشد از تگ rel=”canonical” در صفحات کپی صفحه اصلی استفاده نمایید و آن را به صفحه اصلی لینک دهید.این مورد به گوگل نسخه اصلی مطلب را نمایش می دهد.

استفاده بسیار از کلمات کلیدی / Keyword Stuffing

هرگز در صفحات سایت خود از کلمات کلیدی غیر مرتبط استفاده ننمایید و همچنین از یک کلمه کلیدی بیش از حد طبیعی استفاده نکنید زیرا انجام این موارد سایت را درگیر مجازات های گوگل خواهد نمود.

خرید لینک / Link Schemes

از خرید لینک در سایت های دیگر و مخصوصا سایت هایی که نمی دانید موضوع آن ها چه هستند خودداری نمایید. زیرا این کار باعث مجازات شدن در گوگل می شود. برای آنکه صفحات سایت مناسب سئو داشته باشد بهتر است لینک مطلب خود را در سایت های و صفحات مرتبط قرار دهید.

نمایش محتوای مختلف برای موتور جستجو و کاربر / Cloaking

همیشه محتوای یکسانی را به کاربر و موتور جستجو نمایش دهید. هرگز مطالب خود را در سایت مخفی ننمایید. این مورد حتی باعث خارج شدن سایت از نتیجه های جستجوی گوگل می شود.

لود سنگین صفحات

پایین بودن سرعت صفحات وب سایت فقط باعث آزار کاربران نخواهد شد بلکه در صورتی که سایت شما به صورت طبیعی و با سرعت مناسب لود نشود ممکن است گوگل شما را جریمه نماید. صفحات سایت خود را در موبایل و کامپیوتر بررسی نمایید تا سرعت مناسبی داشته باشند. در صورت نیاز می توانید از سرعت سنج گوگل استفاده نمایید و این ابزار مشکلات وب سایت شما را مشخص می نماید. طراحی سایت دارکوب وب سایت های طراحی شده را در حد 80 درصد به بالا سرعت سنج گوگل طراحی می نماید.

بهترین روش، کیفیت محتوا

موارد دیگری از مجازات های گوگل وجود دارند که در این مقاله به آنها پرداخت نشده. در صورتی که در سایت خود مطالب مفید و مورد نیاز مرتبط با کاربران و مشتریان خود را ایجاد نمایید گوگل رتبه سایت شما را بالا می برد، پس بنابراین بهترین روش برای گرفتن رنکینگ در موتورهای جستجو ایجاد مطالب با کیفیت در سایت است.

همیشه قانون گوگل را در نظر داشته باشید که تمرکز اصلی آن بر ارائه محتوای مفید به کاربران در زیمنه جستجو انجام شده توسط آنان می باشد. تمام روش هایی که از این کار گوگل جلوگیری نماید منجر به مجازات های و جریمه های گوگل می شود.

آدرس:

نگران مجازات های گوگل هستید

+ نوشته شده در پنج شنبه نوزدهم تیر 1393 ساعت 10:1 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

جهت راه اندازی سایتی به صورت رایگان وردپرس یکی از بهترین گزینه ها جهت راه اندازی وب سایت می باشد. همچنین می توانید هاست خریداری ننمایید و از هاست وردپرس استفاده نمایید.

WordPress.com یا WordPress.org

در میان سیستم های مختلف وبلاگ نویسی ، وردپرس قطعا یکی از محبوب ترین برنامه های وبلاگ نویس به شمار می آید . دو نوع از سیستم های ورد پرس وجود دارد : یکی WordPress.com و دیگری WordPress.org . در سابق وب سایت شما توسط ورد پرس هاست و میزبانی می شد و به شما یک زیر دامنه برای وب سایت احتصاص داده می شد(مثلا آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید  ) . مزیت هاست یا میزبانی وب سایت خود تحت WordPress.com این بود که هزینه ای برای شما در بر نمی داشت . با این حال ، شما دسترسی کامل به بعضی از ویژگی های خاص را نمی توانستید داشته باشید.  (به عنوان مثال WordPress.com از پلاگین ها ، که یکی از مهمترین ویژگی های ورد پرس میباشد پشتیبانی نمی کند). علاوه بر این WordPress.com تبلیغات حمایت شده میباشد این بدین معناست که تبلیغات ممکن است به طور تصادفی در وبلاگ شما نمایش داده شود .
برای WordPress.org شما نیاز به پیدا کردن شرکت وب هاستینگ میزبانی و نصب برنامه را باید خودتان انجام دهید . از این رو شما همچنین نیاز به ثبت نام دامنه برای خود میباشید . با این حال ، از انجا که این برنامه قابل تنظیم میباشد ( شما می توانید تغیر یا ویرایش CSS ، تم ها و کدهای HTML را انجام دهید ) . در نتیجه شما به سادگی می توانید کنترل کامل برای اصلاح وبلاگ خود با توجه به نیازهایتان را داشته باشید .
هر دوی WordPress.com و WordPress.org دارای جوانب منفی و مثبت میباشند . اما از آنجا که ordPress.com نمی تواند دسترسی کامل به ویژگی های وردپرس را ارائه دهد بهتر میباشد که WordPress.org استفاده نمایید . به طور متوسط هزینه وب هاستینگ و ثبت نام دامنه چیزی حدود 100$ سالیانه میباشد . اما شما می توانید تبلیغات اینترنتی در وب سایت خود جا سازی کنید که خود این می تواند کمک هزینه وب هاست برای شما باشد ( به عنوان مثال گوگل AdWords ) .

نیازهای هاستینگ WordPress

به منظور استفاده از WordPress.org ، شما نیاز به پیدا کردن پکیج وب هاستینگی دارید که با وردپرس سازگار باشد . برای استفاده از وردپرس ، طرح هاستینگ شما نیاز به پشتیبانی از PHP و MySQL را دارد . بنابراین زمانی که شما برای پکیج هاستینگ خود در نت جستجو می کنید شما باید در فروم شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ جستجو و بررسی کنید که پکج هاستینگ آنها مطابق با نیازهای WordPress باشد.
لینک:
+ نوشته شده در یکشنبه پانزدهم تیر 1393 ساعت 10:1 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

قابلیت های پلان اولیه طراحی فروشگاه اینترنتی دارکوب

در صورتی که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید و نمی دانید کدام پکیج را برای طراحی فروشگاه ساز خود انتخاب نمایید در زیر لیست امکانات اولیه فروشگاه ساز دارکوب آمده که می توانید امکانات مورد نیاز خود را با امکانات آمده در این پکیج مقایسه نموده و در صورتی که امکان خاص مورد نظر شما در بین موارد مورد نظر نیست با تماس با دارکوب در مورد نحوه اجرای فروشگاه های پیشرفته تر مشاوره نمایید.

امکانات اولیه فروشگاه ساز دارکوب

پلان اولیه طراحی سایت فروشگاهی دارکوب شامل امکانات پایه فروشگاهی می باشد که به شما امکان ساخت و راه اندازی هر نوع فروشگاهی را می دهد که در زیر موارد را برای شما بیان می نمایم.

قابلیت اضافه نمودن امکان وجود دارد

اولین قابلیت این فروشگاه آن است که شما به سادگی می توانید فروشگاه خود را ارتقاء دهید و نیاز به طراحی مجدد سایت برای ارتقاء فروشگاه نیست. در حقیقت شما می توانید فروشگاه خود را با پلان پایه دارکوب راه اندازی نموده و به تدریج امکانات اضافی به پلن خود درخواست نمایید.

سیستم به صورت کامپوننت بیس می باشد

سیستم به صورت کامپوننت بیس می باشد به آن معناست که می توانید پس از مدتی قالب وب سایت و فروشگاه خود را عوض نموده و پلاگین های جدیدی به وب سایت خود اضافه نمایید

دسته بندی ها

سیستم به شما امکان ایجاد دسته بندی تا هر چند شاخه و زیر شاخه که نیاز دارید را می دهد و می توانید برای دسته بندی های خود کلمات کلیدی، توضیحات و همچنین تصویر و مدیا تعرف نمایید

محصولات

در بخش محصولات قابلیت تعریف کلمات کلیدی برای اهداف سئو وجود دارد و همچنین می توانید برای محصول خود توضیحات اجمالی و کامل در نظر بگیرید. همچنین می توانید خصوصیات کامل محصول خود را از قبیل وزن و ابعاد و همچنین شرکت تولید کننده درج نمایید. امکان ایجاد فیلدهای جدید برای تعریف خصوصیات محصول وجود دارد و برای محصولات می توانید محصول زیر شاخه تعریف نمایید. قابلیت تعیین محصولات مرتبط نیز در نرم افزار وجود داشته و کاربران می توانید در نظر سنجی و رتبه دهی مربوط به هر یک از محصولات شرکت نمایند.

گروه های خریداران

شما می توانید کاربران و خریداران وب سایت خود را به گروه های مختلفی تقسیم بندی نموده و برای هر یک از گروه ها قیمت ها و درصد تخفیف های مربوط به آن گروه را در نظر بگیرید. به عنوان مثال می توانید قیمت متقاوت برای هر یک از محصولات برای کاربران عادی و نماینده خود در نظر بگیرید. همچنین قابلیت تعریف فیلدهای جدید کاربران وجود دارد تا بتوانید فیلدهای مورد نظر خود را در بخش ثبت نام کاربران داشته باشید. همچنین برای گروه های کاربران مختلف می توانید روش های حمل متفاوتی در نظر بگیرید و محصولات خاصی را فقط به گروه کاربران خاصی ارائه نمایید

خریداران

در سایت بخش خریداران وجود داشته و می توانید آن ها را مدیریت نمایید. می توانید در بخش های مختلف از سایت (در زمان ثبت نام، زمان خرید و حمل) فیلدهای مختلفی را به کاربر جهت تکمیل ارائه نمایید. در بخش کنترل پانل آمار مربوط به هر خریدار به طور کامل وجود دارد و می توانید فعالیت های کاربر خود را گزارش گیری نمایید. الیته در فروشگاه قابلیت خرید به صورت نا شناس وجود دارد که می توانید از این قابلیت در صورت نیاز استفاده نمایید. قابلیت محاسبه مبلغ حمل برای هر کاربر و با توجه به محل حمل وجود دارد.

انبار داری

سیستم قابلیت موجودی انبار داشته و می توانید موجودی هر یک از محصولات خود را مشخص نموده و در سیستم کاهش و یا اتمام موجودی تصمیمات مختلفی را برای محصول مورد نظر اجرا نمایید. حتی می توانید بخش هشدارهای انبار را فعال نموده تا زمانی که موجودی انبار به تعداد خاصی رسید به شما از طریق ایمیل خبر داده شود

قیمت ها

بر اساس گروه های کاربری می توانید قیمت های مختلفی را به کاربر نمایش دهید. قیمت ها قابل تبدیل به واحدهای پولی دیگر هستند و همچنین فرمت نمایش برای هر واحد پول قابل تعریف است

پشتیبانی همزمان از واحدهای پولی مختلف

با توجه به سیستم واحد پولی می توانید قیمت ها را به واحدهای پولی متفاوت به کاربر نمایش دهید و نرم افزار با توجه به نرخ تبدیل قیمت مورد نظر شما را در واحد پولی درخواستی کاربر نمایش می دهد

سئو و بهینه سازی فروشگاه

سئو و بهینه سازی فروشگاه به صورت پیش فرض در سایت رعایت گردیده و آدرس دهی صفحات وب سایت به صورت SEF می باشد

محاسبه گر دینامیک

قابلیت تعریف تخفیف بر اساس تاریخ، دسته بندی، گروه خریدار، کشور و استان وجود دارد. قابلیت تعریف محاسبه مالیات بر اساس تاریخ، دسته بندی، گروه خریدار، کشور و استان وجود نیز دارد. می توانید مالیت ها را بر روی هر محصول و یا سفارش اعمال نمایید. تخفیف و مالیت واحدهای پولی مربوط به خود را دارند.

روش پرداخت

قابلیت های مختلف پرداخت در سیستم تعبیه گردیده است. می توانید برای هر روش پرداخت مبلغ حداقل و حداکثر مشخص نمایید. روش های پرداخت آنلاین و آفلاین(پرداخت درب منزل، واریز به حساب) به صورت پیش فرض در سیستم وجود دارد. قابلیت تعریف روش های پرداخت بر اساس گروه خریداران و موقعیت جغرافیایی کاربر وجود دارد

حمل و نقل

بر اساس کشور و گروه خریدار می توانید روش های حمل متفاوتی را در نظر بگیرید. همچنین سیستم می تواند بر اساس وزن و حجم کالا و قیمت نهایی مبلغ حمل و نقل کالا را به صورت اتوماتیک محاسبه نماید.

خرید

قابلیت انجام خرید به صورت ناشناس در سیستم وجود دارد. خرید کاربر به صورت سبد خرید در سایت وجود دارد و کاربر می تواند پس از اتمام انتخاب و رویت محصولات خرید خود را انجام دهد. قابلیت تنظیم SSL در بخش خرید نیز وجود دارد که می بایست به صورت جداگانه خریداری شود.

سفارشات

در کنترل پانل سایت بخشی به جهت گزارش گیری سفارشات و مدیریت آن وجود دارد که می توانید در آن سفارشات کاربران را بررسی نموده و وضعیت آن را مشخص و یا تغییر دهید. سیستم گزارش گیری در این بخش به صورت کامل تعبیه گردیده است.

نمایش محصولات

قابلیت نمایش آخرین، جدیدترین، پر فروش و مهترین محصولات در سیستم وجود دارد و همچنین کاربران می توانید نحوه مرتب سازی لیست محصولات را با توجه به نیاز خود تعریف نمایند و بخش جستجوی مقدماتی نیز در فروشگاه وجود دارد.

بازاریابی

قابلیت ایجاد کوپن در سیستم وجود دارد و همچنین لینک پیشنهاد به دوست در سیستم قابل فعال سازی می باشد

سورس:

 پلان اولیه طراحی فروشگاه اینترنتی دارکوب

+ نوشته شده در چهارشنبه یازدهم تیر 1393 ساعت 10:43 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر