مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

 

در صورتی که وب سایت نداشته باشید، ساخت وبلاگ بهترین راه برای حضور در اینترنت می باشد و توسط آن می توانید برای خود صفحه وب سایتی ایجاد نموده و آن را مدیریت نمایید. مقاله مورد نظر به تاثیر ساخت وبلاگ در سئو و بهینه سازی وب سایت شما تمرکز دارد. در صورتی که سایتی دارید و قصد دارید مطالب و مقالات آموزشی در زمینه شغلی خود ایجاد نمایید می بایست این کار را در وبلاگ وب سایت انجام دهید. وبلاگ در حقیقت مکانی است که شما مطالب علمی و آموزشی مورد نیاز مشتریان و همکاران خود را در آن قرار می دهد.

 

داشتن وبلاگ قوی باعث بالا رفتن بسیار بازدید کنندگان وب سایت و در نتیجه افزایش مشتریان می گردد. وبلاگ تاثیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی وب سایت دارد و گوگل با توجه به مطالب مفید و سودمند آن رنک بهتری برای وب سایت در نظر می گیرد. در حقیقت داشتن وبلاگ قوی یکی از مهترین تاکیدات سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد. وبلاگ قوی به وبلاگی می گویند که:

  • مطالب مفید و سودمند در زمینه شغلی مورد نظر در اختیار کاربران قرار دهد
  • مطالب حتی المکان جامع و کامل باشد به طوری که تمامی موارد بحث را تحت پوشش قرار دهد
  • کیفیت مقاله بسیار مهم بوده و بهتر است در مورد مقالات وب سایت به تمرکز خود را بر روی کیفیت مقاله قرار دهید
  • به صورت دوره ای می بایست در وبلاگ مقالات جدیدی بارگذاری گردید به عنوان مثال هفته ای یکبار

بهتر است خود وب سایت وبلاگی داشته باشد به صورت آدرس sitename/blog تا در این بخش مقالات را بارگذاری نمایید و سعی نمایید از ساب دامنه برای وبلاگ استفاده ننمایید. البته می بایست حتما در سایت هایی غیر از سایت خود نیز وبلاگ داشته باشید و از آن سایت ها به سایت خود لینک دهید. تمرکز اصلی خود را بر روی وبلاگ اصلی خود قرار دهید و همچنین بر روی وبلاگ های خارج از سایت خود نیز به صورت دوره ای مطلب قرار دهید.

داشتن وبلاگ فعال باعث افزایش رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو می گردد زیرا کاربرانی که در اینترنت در جستجوی مطالبی در زمینه شغلی شما هستند با سایت شما مواجه شده و در صورتی که مقاله شما برای کاربر مفید باشد ممکن است مقاله را در سایت های دیگر نیز به اشتراک گذارد و همین مورد باعث بالا رفتن تعداد بک لینک های طبیعی وب سایت شما می گردد. همچنین کاربران برای خواندن مطالب و مقالات سایت شما مدت زمانی را در سایت شما صرف می نمایند و همین مورد نیز تاثیر بسیار مثبتی بر روی وب سایت خواهد داشت.

تولید محتوا عملی است که اکثرا برای وبلاگ فراموش می گردد و به آن به اندازه اهمیت آن توجه نمی گردد. هر چه یک وب سایت مطالب مفیدتری در زمینه شغلی خود در سایت داشته باشد رنک بهتری خواهد گرفت.

همچنین وبلاگ موفق به برند سازی وب سایت شما منجر خواهد شد. زیرا کاربران بسیاری با ورود به سایت شما مطالب را مطالعه می نمایند و در کنار آن با شرکت شما آشنا می شوند و وجود مقالات سودمند در زمینه کاری شما باعث افزایش اعتبار شرکت شما در میان بازدید کنندگان وب سایت می گردد.

حتما سعی نمایید وبلاگ خود را با مطالب فقط و فقط در زمینه فعالیت مجموعه خود تکمیل نمایید و از درج مطالب غیر مرتبط و اخبار روز خودداری نمایید. در حقیقت می بایست وبلاگ خود را به یک مرجع در زمینه شغلی خود تبدیل نمایید.

در صورتی که مطالب وبلاگ سایت شما زیاد است بهتر است مطالب را دسته بندی کنید تا نه تنها صفحه اصلی وبلاگ شما رنک بگیرد صفحات دسته بندی ها نیز رنک بگیرند و در موتورهای جستجو ایندکس شوند.

بهتر است برای مطالب وبلاگ خود بخش نظرات را فعال نمایید تا کاربران بتوانند در صورتی که پیشنهاد و سوال خاصی داشتند مطرح نمایند و صفحات وبلاگ شما فعال تر گردد. وجود بخش نظرات باعث بالا رفتن میزان تغییرات صفحه و فعال بودن آن گردد که به افزایش رنک وب سایت کمک می نماید.

آدرس:

ساخت وبلاگ چه تاثیری بر روی سئو  دارد

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم مرداد 1393 ساعت 12:28 توسط طراحی سایت دارکوب یک نظر

وضعیت سئو در سال 2014

تغییر دائمی

گوگل پیوسته در حال تغییر الگوریتم های جستجوی خود می باشد که این تغییرات شامل 15 تغییر بزرگ و تغییرات جزئی بسیاری می باشد. احتمالا در مورد گوگل پاندا و گوگل پنگوئن شنیده اید. این اسامی نامی است که گوگل برای به روز رسانی های بزرگ خود در نظر می گیرد. پاندا در سال 2011 معرفی شد مخصوص محتوای سایت در نظر گرفته شده بود که سایت های با مطالب و کیفیت پایین را از نتایج جستجوی گوگل حذف می نماید و یا رنک آنها را پایین می آورد. در سال بعد به روز رسانی پنگوئن گوگل معرفی شد که این به روز رسانی به بررسی لینک های غیر مرتبط و پولی می پرداخت. سایت های بسیاری که از این روش برای رنک گرفتن در گوگل استفاده نموده بودند رنک خود را از دست دادند.

مرغ مگس خوار گوگل

سال پیش گوگل بزرگترین به روز رسانی خود با نام مرغ مگس خوار را انجام داد که این به روز رسانی 90% سایت ها را تحت تاثیر قرار داد. این به روز رسانی برای بهینه سازی جستجوی معنایی گوگل انجام شد و توسط این به روز رسانی گوگل جستجوهای پیچیده تر را درک می نماید و قادر به پاسخ گویی آن می باشد.

سئو در سال 2014

سئو پیوسته در حال تغییر است، و برخی از روش هایی که قبلا برای سئو سایت مناسب بود هم اکنون مناسب نیستند. این تغییرات باعث می شود که در این سال روش های جدیدی را انتخاب نماییم.

100% موجود نیست

گوگل در سال 2013 تصمیم گرفت تا کاربران جستجوهای به صورت مخفی انجام دهند. با توجه به این نوع جستجو کلمات کلیدی کاربران مشخص نیستند. در صورتی که برای سایت خود گوگل آنالیتیک داشته باشید می توانید از Acquisition > Keywords > Organic جستجوهای انجام شده توسط کاربران را در گوگل که وارد سایت شما شده را ملاحظه نمایید. کلمه Not Provided به آن معناست که کاربران به صورت مخفی جستجوی خود را انجام داده اند.

Not Provided گوگل

این به آن معناست که ممکن است کلمات کلیدی به خوبی استخراج نگردند. و متاسفانه ما اطلاعات بسیاری را از کاربران خود از دست خواهیم داد. بنابراین بهینه سازی سایت برای کلمات کلیدی مشکل تر خواهد بود. از این مورد می توان نتیجه گرفت که گوگل قصد دارد مدیران سایت بر روی کلمات کلیدی تمرکز ننمایند و مدیران سایت بیشتر مطالب مناسب شغلی خود را ایجاد نمایند.

موضوع به جای کلمات کلیدی

به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل مدیران سایت را مجبور می سازد به جای تمرکز بر روی کلمات کلیدی بر روی موضوع تمرکز نمایند. همانطور که قبلا نیز گفته شده مرغ مگس خوار گوگل درک بهتری از منظور کاربر دارد و جستجوی پیچیده را بهتر درک می نماید. گوگل امروز نتایجی را به کاربر ارائه می نماید که ممکن است آن صفحه برای کلمات کلیدی مورد نظر بهینه سازی نشده باشد. این مورد کارهایی را که ما برای سئو سایت انجام می دهیم را تحت تاثیر قرار می دهد. به جای بهینه سازی صفحه برای کلمات کلیدی خاصی، ما مطالبی را راجع به موضوع صفحه ایجاد می نماییم.

مقالات عمیق

در آگوست 2013، گوگل روش جدید جستجو را اعلام نمود با نام in-depth articles و یا مقالات عمقی. این نتایج در سمت راست نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند و به کاربر مطالب با کیفیت بالا را ارائه می نمایند که داده های ساختار یافته نقش مهمی را در این بخش ایفا می نماید. برای آنکه سایت ما در نتایج جستجوی گوگل بهتر و با اطلاعات دقیق تر نمایش داده شود می بایست از داده های ساختار یافته Structured data استفاده نماییم. این به روز رسانی همچنین اهمیت مطالب با کیفیت را به ما گوشزد می نماید. در حقیقت قصد به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل درک بهتر از منظور جستجوی کاربر می باشد. با توجه به این مطالب ما صفحات با محتوای بسیار خواهیم دید که بر روی موضوع خاصی بحث می نمایند.

مطالب بزرگ فوایدی نیز دارند

- رنک گرفتن برای کلمات کلیدی بلندتر راحت تر است. گوگل هر روزه 5 میلیون جستجوی جدید دریافت می نماید که قبلا مشاده ننموده است. این مطلب نمایانگر آن است که مشخص نمودن و پیش بینی کلمه کلیدی کاربران ممکن نیست. مقالات عمیق شانس بهتری برای کلمات کلیدی بلنتر دارند.

- ایجاد لینک: مطالب با کیفیت و بلند فایده دیگری نیز که دارند آن است که باعث می شود سایرین به آن صفحه لینک دهند و آن را منبع قرار دهند. مطالب با کیفیت لینک جذب می نمایند و این کار باعث بالا رفتن رنک صفحه در موتورهای جستجو می گردد.

لینک سازی

لینک ها هم اکنون نیز در سئو نقش مهمی دارند. موتورهای جستجو به هر لینک در سایت های دیگر به عنوان یک رای به سایت نگاه می کنند. هر چه تعداد لینک های موجود به یک صفحه بیشتر باشد آن صفحه رنک بیشتری می گیرد. البته کیفیت لینک نیز بسیار مهم می باشد و می بایست از صفحه مرتبط لینک گرفت. ایجاد لینک به صورت اسپمی و توسط نرم افزارهای این کار باعث جریمه شدن توسط گوگل و پایین آمدن رنک سایت می شود. گوگل لینک های غیر مرتبط را تشخصی می دهد و می بایست سریعا لینک هایی که به این صورت ایجاد نموده اید را حذف نمایید. عملیات لینک سازی شما می بایست به صورتی طبیعی انجام شده باشد.

ساختار صفحه

ساختار مناسب به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا درک بهتری از محتوای صفحه داشته باشد. متاسفانه تگ های html به مشخص ساختن المان های مختلف صفحه محدود شده اند، موردی که در HTML5 بهتر ساختار بندی شده. تگ های جدید به صفحه اضافه شده اند به عنوان مثال <article> and <section> که برای موتورهای جستجو نحوه بلاک بندی سایت را مشخص می نماید. معمول نیست گوگل چگونه این تگ ها را بررسی می نماید، اما استفاده از این تگ ها در صفحه توصیه می شود و باعث بالا رفتن رنک سایت شما می گردد. استفاده از داده های ساختار یافته نیز راه حل دیگری می باشد. این مورد به موتورهای جستجو کمک می نمایند که درک بهتری از صفحه داشته باشند. یکی از اسنیپت های گوگل، اسنیپت نویسندگانمی باشد که تصویر نام نویسنده مقاله در صفحه جستجو نمایش داده می شود. گوگل به مولفان معروف رنک بهتری می دهد.

کاربران موبایل

امروزه کاربرانی بسیاری از موبایل برای جستجوی و وبگردی استفاده می نمایند که پیوسته در حال افزایش است. به همین دلیل بهتر است نسخه موبایلی سایت خود را راه اندازی نمایید. گوگل به سه دلیل مدیران سایت را تشویق به راه اندازی سایت ریسپانسیو می نماید.

  • آدرس یکسان صفحات سایت، بنابراین کاربران ارتباط بهتری با سایت برقرار می نمایند
  • نیازی به انتقال کاربر نیست، که باعث بالا رفتن زمان لود می گردد
  • و منابع را برای جستجو گرهای گوگل ذخیره می نماید

مورد دوم در مورد سرعت وب سایت می باشد که گوگل اعلام نموده سرعت سایت در رنک سایت موثر است. پس بنابراین بهتر است سرعت لود شدن سایت خود را بهینه سازی نمایید.

شبکه های اجتماعی

کاربران بسیاری از طریق شبکه های اجتماعی وارد سایت ها می شوند، که تاثیر بسیاری بر روی رنک وب سایت دارد. بهتر است حساب کاربری خود را در شبکه های اجتماعی راه اندازی نمایید و آن را فعال نگاه دارید.

سورس:

سئو در سال 2014

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393 ساعت 11:29 توسط طراحی سایت دارکوب یک نظر

در صورتی که به تازگی آدرس IP را تغییر داده اید, شما می بایست منتظر اعمال تغییرات به صورت کامل باشید. آدرس IP جدید در حدود 4 ساعت زمان می برد.

سورس:

نمایش دامنه جدید ثبت شده من در صفحه جستجو

+ نوشته شده در پنج شنبه شانزدهم مرداد 1393 ساعت 11:48 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

در این سایت می توانید به صورت رایگان کالاها و اجناس نو و دست دوم خود را جهت فروش قرار دهید. درج آگهی نیاز به عضویت در سایت ندارد ولی با عضویت در سایت به شما صفحه ای  تعلق خواهد گرفت که لیست کامل تبلیغات شما در آن صفحه خواهد بود و آگهی های شما در سایت توسط شما قابل ویرایش خواهد بود. 

آدرس:

معامله کالاهای نو و دست دو

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم مرداد 1393 ساعت 11:59 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

از میزبان وب سایت خود خسته شده اید؟ می خواهید بدانید چگونه می توانید هاست وب سایت خود بدون اینکه وب سایت شما پایین بیاید تغییر بدهید؟ من به شما در باره این موضوع در این مقاله کمک می کنم. بسیاری از مردم به میزبان وب سایت بد خود می چسبند فقط به خاطر اینکه نمی خواهند اذیت ناشی از انتقال صفحات و داده های خود را به یک هاست بهتر ببینند. اگر شما مراحلی که در زیر برای شما بیان می کنم را انجام بدهید تغییر هاست وب سایت برای شما آسان و پایین آمدن وب سایت شما بسیار مدت کمی خواهد داشت. با دستور العمل هایی پایین شما می توانید وب هاستینگ خود را با چشم بسته تغییر بدهید.
روند تغییر میزبان وب سایت :
1 ) جمع آوری جزئیات ورود به سیستم : به منظور سوئیچ کردن یا تغییر هاستینگ وب ، شما نیاز به مطمئن شدن از جزئیات ورود برای همه چیز که نیاز به تغییر دارند خواهید داشت. این شامل حساب وب هاستینگ کنونی شما ، ثبت دامنه خود ( منظور حسابی مکانی که شما دامنه خود را در آنجا ثبت کردید ) و جزئیات ورود FTP شما میباشد.
2 ) پیدا کردن یک وب هاست جدید : اطمینان حاصل نمایید که شما به درستی تحقیقات و جستجو برای پیدا کردن یک وب هاستینگ جدید که تمام نیاز های شما را برآورده می کند انجام داده اید. شما نمی خواهید از یک میزبان وب بد به یک میزبان وب بد دیگر منتقل شوید. یک لیست از تمام ویژگی های مورد نیاز خود را از یک میزبان وب تهیه کنید و بعدا از جستجوی وب هاستینگ برای پیدا کردن بهترین پکیج وب هاستینگ که تمام نیاز های شما را برآورده می کند استفاده کنید . شما بهتر است با میزبان وب جدید تماس برقرار کنید تا مطمئن شوید انها از اسکریپ های خاص شما پشتیبانی می کنند و یا ببینید آیا آنها پیشنهاد ویژه ای در هنگام خرید وب هاست برای تغیر میزبان وب سایت خود دارند یا خیر. در هنگام خرید وب هاستینگ جدید مطمئن شوید که شما نام دامنه خود تغییر ندهید.
3 ) دانلود فایل های وب سایت خود از میزبانی کنونی و فعلی وب سایت : از طریق FTP وارد شوید و یک کپی از همه فایل های وب سایت خود ( PHP , HTML , تصاویر و غیره ) بر روی کامپیوتر خود انجام دهید. و ساختار کنونی دایرکتوری را همان گونه حفظ کنید . همچنین یک کپی از بک آپ پایگاه داده و از همه ایمیل ادرس هایی که شما ایجاد کردهید انجام دهید. اگر شما گواهینامه SSL داشته باشید یک درخواست کپی از آن و همچنین کلید خصوصی ( private key ) انجام دهید در غیر این صورت شما مجبور هستید در میزبان جدید خود یک کلید خصوصی جدید ایجاد کنید و گواهینامه ssl خود را از شرکت ارائه دهند دوباره صادر کنید.
4 ) آپلود فایل های وب سایت به میزبان جدید : تمام فایل های خود به هاست جدید با استفاده از FTP انتقال دهید. شما ممکن است نیاز به تغییر مجوزهای دسترسی فایل را برخی از فایل های خاص داشته باشید. ایجاد پایگاه داده جدید و ایمپرت کردن بک آپ قبلی پایگاه داده از میزبان قبلی وب سایت خود همچنین ایجاد حساب ایمیل یا همان ایمیل آدرس و هر تنظیمات مورد نیاز دیگر. اگر با هر گونه مشکل روبرو شدید به میزبان جدید خود بگویید و آنها را در اطلاع بگذارید.
5 ) تست کردن وب سایت خود : هنگامی که شما برای اولین بار یک هاست جدید بمنظور تغییر میزبانی وب سایت خود خرید می کنید شما قادر به دسترسی به وب سایت خود بر روی میزبان وب جدید خود با استفاده از نام دامنه نخواهید بود شما می توانید با استفاده از آدرس IP و یا یک زیر دامنه به وب سایت خود در میزبان جدید دسترسی داشته باشید. ( به عنوان مثال  mysite.mynewwebhost.com ) این شکل یک زیر دامنه که میزبان جدید می تواند آن را به شما بدهید میباشد. اطمینان حاصل کنید که همه توابع را ( پایگاه داده ، ایمیل ، ثبت نام کاربر ) را تست کنید. و اطمینان حاصل کنید که همه آنها کار می کنند .
6 ) به روز رسانی سرورهای نام دامنه خود : یک روز و زمان را انتخاب کنید هنگامی که سایت شما ترافیک کمتری داشته باشد و وارد سیستم شرکت ثبت نام کننده نام دامنه خود شوید. در آنجا گزینه تغییر نام سرورها ( DNS servers ) را پیدا کنید . آنها در حال حاضر به نام سرور های وب هاست قدیم خود اشاره می کنند . آنها را به نام سرورهای میزبان جدید خود تغیر دهید ( وب هاستینگ جدید باید این اطلاعات را با یک ایمیل برای شما بفرستد نام این سرورها DNS servers ) .
7 ) حساب وب هاست قدیمی خود را کنسل کنید :  بعد از اینکه مطمئن شدید که همه چیز با میزبان وب سایت جدید خود در حال کار و روبراه میباشد ( شما ممکن است خواستید حداقل یک هفته صبر کنید ) حساب میزبانی خود را با شرکت هاستینگ قبلی کنسل کنید.
این دستور العمل چگونگی تغیر میزبان وب سایت میباشد. این ممکن است کمی پیچیده تر باشد اگر شما یک وب سایت بزرگ و پویا داشته باشید. اگر شما مراحل بالا را با دقت انجام دهید شما می توانید میزبان وب سایت خود را مثل یک حرفه ای تغییر دهید.
سورس:
+ نوشته شده در یکشنبه پنجم مرداد 1393 ساعت 11:35 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر