مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ
چرا ما اینستاگرام را دوست داریم

دو نوع فعالیت در دفتر دارکوب رخ می دهد که اولی فرآیندهای مربوط به شغل ماست که شامل طراحی وب سایت، سئو، آنالیز و مهندسی وب سایت و همچنین خدمات ثبت دامنه و هاستینگ می گردد. تمرکز همه در این مجموعه بر روی این موارد می باشد که البته در کنار آن فعالیت های جانبی نظیر صحبت کردن، خندیدن، خوراک خوردن و سایر موارد پیش می آید.

دقت دارکوب بر آن می باشد که پروژه های و خدمات خود را در نهایت کیفیت و دقت به مشتریان خود عرضه نماید تا رضایتمندی مشتریان خود را فراهم آورد. چیزی که مشتریان از دارکوب نمی بینند و از آن خبری ندارند نحوه اجرای کارها در شرکت می باشد. به عنوان مثال همکاران مجموعه چگونه در جلسه شرکت می نمایند و برنامه ریزی برای شروع یک پروژه به چه صورت می باشد و همچنین همکاران مجموعه در چه محیطی در حال تولید و طراحی وب سایت می باشند و سایر موارد جانبی.

به عنوان یک مجموعه، ما روش هاو آداب و رسوم اختصاصی برای پیاده سازی پروژه های خود و مدیریت شرکت داریم. در کنار معرفی خدمات و توانمندی های خود ما به مشتریان خود موارد جانبی شرکت را نمایش می دهیم.

این مورد به مجموعه این امکان را می دهد که شفاف تر عمل نماید تا اشخاص مناسب خود را جذب نماید

با معرفی روش های اجرای پروژه ها و محیط شرکت افراد و مجموعه های مرتبط به جذب دارکوب خواهند شد آنهایی که با روش کار ما موافق هستند.

اینستاگرام پشت صحنه را نمایش می دهد

توسط اینستاگرام می توانید پشت صحنه فعالیت های خود را در معرض نمایش قرار دهید. به گزارش دادن فعالیت های خود و همکاران مجموعه همه موارد به صورت شفاف به مخاطبان شما منتقل می گردد و باعث حس بهتری در آنان می گردد چیزی که در نهایت باعث نتیجه ذکر شده در خط بعدی یعنی حس اطمینان بیشتر می گردد.

همچنین باعث جلب اعتماد مشتریان می گردد

مجموعه ما یک شرکت کامل می باشد که در جهت اجرای پروژه ها و خدمات خود فعالیت می نماید و ما نحوه مدیریت و اجرای کارها را به مشتریان خود نشان می دهیم. و ما از طریق صفحه Instagram خود اقدام به معرفی خود و مرام شرکت می نماییم. این مورد باعث درک درست مشتریان از ما می گردد و اینکه با شناخت بهتری می توانند با دارکوب فعالیت نمایند. در حقیقت هر چه در کار خود شفاف سازی بیشتری نمایید مشتریان شما با اعتماد بیشتری با شما برخورد خواهند نمود چیزی که باعث رونق کسب و کار مجموعه خواهد گردید.

یک تصویر می تواند هزاران منظور را برساند

اینستاگرام شبکه اجتماعی تصویری می باشد و کاربران در آن می توانند فقط تصاویر خود را بارگذاری نمایند. تصاویر می توانید با استفاده از تصاویر برای معرفی خود و خدمات خود حس بهتری در کاربران خود ایجاد نمایید و با آنان ارتباط عاطفی بیشتری برقرار نمایید. یک تصویر می تواند به مانند یک مقاله کامل عمل نماید و حس شما را به کاربر منتقل نماید. کاربران بسیاری علاقه بیشتری به درک موارد از تصاویر دارند تا متون.

امکان اعلام بهتر رویدادها

هر شرکتی رویدادهای خاصی به مانند شرکت در نمایشگاه و برگزاری سمینار دارد که از طریق اینستاگرام رویدادهای خود را بهتر می توانید پشتیبانی خبری نمایید و کاربران و مشتریان خود را در جریان رویداد خود بگذارید.

آدرس:

 ما اینستاگرام را دوست داریم

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و ششم شهریور 1393 ساعت 10:9 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

در صورتی که قصد راه اندازی وب سایت را دارید ممکن است برای شما نیز این چالش پیش آمده باشد که از سیستم های مدیریت محتوای موجود استفاده نمایید و یا سایت را از پایه پیاده سازی نمایید. سیستم های مدیریت محتوا در حقیقت نرم افزارهایی تحت وب هستند که به شما امکان راه اندازی و مدیریت وب سایت ها را تحت وب می دهند. در بخش پایین مطلب را برای شما به طور کامل روشن می نماییم. دو نوع سیستم مدیریت محتوا وجود دارد:

 

 • سیستم های مدیریت محتوا رایگان نظیر جوملا، وردپرس، دروپال و ... که با استفاده از این نرم افزارها می توانید سایت خود را به راحتی راه اندازی نموده و به صورت آنلاین مدیریت نمایید.
 • سیستم مدیریت محتوای نوشته شده توسط شرکت های طراحی وب که برخی از شرکت ها به طور اختصاصی از سیستم مدیریت محتوای نوشته شده توسط خود استفاده می نمایند

مزیتی که سیستم های مدیریت محتوای رایگان بر غیر رایگان دارند آن است که هزینه تمام شده اجرای پروژه طراحی سایت را پایین می آورند و با توجه به امکانات بسیار موجود آنها سرعت طراحی سایت را بالا می برند و به راحتی می توانید امکانات جدیدی به آن اضافه نمایید و آن را توسعه دهید. عیبی که سیستم های مدیریت محتوای رایگان در مقابل اختصاصی دارند آن است که امنیت پایین تری نسبت به سیستم های اختصاصی دارند و آن به دلیل تعداد بالای استفاده کنندگان از این سیستم های مدیریت محتوا می باشد که با توجه به دانش بسیار از سیستم های رایگان برخی سودجویان می توانند از حفره های امنیتی این سیستم ها استفاده نموده و آن را دچار مشکل سازند. اما می توان سیستم های مدیریت محتوای رایگان را امن سازی نمود تا دچار مشکلات امنیتی نگردد. امن سازی سیستم های مدیریت محتوای رایگان می بایست حتما توسط برنامه نویسی با سابقه که آگاهی کامل از سیستم مدیریت محتوا دارد انجام گردد. هر سیستم مدیریت محتوا نیاز به کارشناس و متخصص خود را دارد بنابراین در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده می نماید حتما از متخصص امن سازی خبره برای امنیت وب سایت خود کمک بگیرید.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا مشخص شده تنها مزیتی که سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی در مقابل سیستم های رایگان دارند امنیت آن است که آن را هم می توانید با استفاده از امن سازی وب سایت خود برطرف نمایید و در مقابل از مزایا و امکانات بسیار سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده نمایید.

کد نویسی یک سایت از پایه هزینه های یک پروژه را بسیار بالا می برد و رشد پروژه با سرعت بسیار پایینی انجام می گردد. پروژه های طراحی وب نقطه های مشترک فراوانی دارند که ضرورتی ندارد در هر پروژه دوباره بازنویسی گردند. در حقیقت کار سیستم های مدیریت محتوا آن است که نقاط مشترک سایت ها در آن تعبیه شده و لازم نیست دوباره آن را کد نویسی نمایید. به عنوان مثال تمامی پروژه های وب به سیستم مدیریت منو نیازمندند و در صورتی که شما این بخش را طراحی نموده باشید نیازی به کد نویسی مجدد آن در پروژه بعدی نیست و کافی است که مدیریت آن را در پروژه جدید خود استفاده نمایید.

امکانات اولیه و مورد نیاز در سیستم های مدیریت محتوا دیده شده و در صورتی که نیاز به امکان خاصی در وب سایت خود داشتید می توانید به راحتی آن را به امکانات سایت خود با کد نویسی اضافه نمایید. سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا و وردپرس امکانات جانبی فراوانی دارند و در صورتی که امکان و قابلیت مورد نظر شما در امکانات پایه نرم افزار وجود نداشت قبل از آن که اقدام به کد نویسی جهت اضافه نمودن قابلیت جدید نمایید می بایست به بخش امکانات جانبی سیستم مدیریت محتوا مراجعه نموده و در آن بخش جستجو نمایید. معولا امکان مورد نظر خود را و یا چیزی شبیه به آن را در آن بخش خواهید یافت. در صورت یافتن امکان می توانید آن را به راحتی در سیستم مدیریت محتوای خود نصب نمایید و در صورت نبود امکان می توانید آن را در سایت خود کد نویسی نمایید.

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا متوجه می شویم به هیچ وجه نیازی نیست به صرف هزینه بسیار و کد نویسی های پیچیده بخش های مورد نظر وب سایت خود را مجددا پیاده سازی نماییم و تنها کاری که لازم است انجام دهید با استفاده از متخصص سیستم های مدیریت محتوای رایگان می توانید به راحتی و با کمترین هزینه و بالاترین سرعت سایت خود را راه اندازی نمایید. توسعه و نگهداری این نوع سایت ها نیز به دلیل اشراف اکثر برنامه نویسان به کد نویسی آن ساده تر خواهد بود و می توانید پروژه طراحی وب خود را توسط تیم برنامه نویس دیگری پشتیبانی نموده و توسعه دهید.

سورس:

سیستم های مدیریت محتوا یا کد نویسی از پایه

+ نوشته شده در شنبه بیست و دوم شهریور 1393 ساعت 11:3 توسط طراحی سایت دارکوب یک نظر

کتاب رایگان آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت - به روز رسانی دائمی

دارکوب در حال آماده سازی کتاب رایگان سئو می باشد که پیوسته اطلاعات جدید به آن اضافه می گردد و در حقیقت یک کتاب "به روز شونده" می باشد. تدوین این کتاب از 18 فروردین ماه 1392 توسط احمد بالوی پور آغاز گردیده است که دائما در حال به روز رسانی می باشد. به روز رسانی های این کتاب در صفحه پروفایل گوگل پلاس Ahmad Balavipour منعکس می گردد و بهتر است این پروفایل را به لیست دوستان خود در گوگل پلاس اضافه نمایید. احمد بالوی پور از طراحان و برنامه نویسان با سابقه کشور و فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی می باشد که از سال 1381 تا کنون فعالیت خود را در زمینه طراحی وب، خدمات دامنه و هاستینگ، سئو و بهینه سازی وب سایت آغاز نموده و تا کنون در حدود 2000 وب سایت پیاده سازی نموده است.

برای رویت مقاله به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://sitedar.com/blog/15-seo.html

دانش سئو علمی است که پیوسته در حال تغییر می باشد و می بایست دانسته های خود را در این زمینه دائما به روز رسانی نمایید و این به آن دلیل است که موتورهای جستجو در حال به روز رسانی خود برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین مطالب هستند و الگوریتم هایی را راه اندازی می نمایند تا سایت های بی کیفیت رنک خود را در موتورهای جستجو از دست دهند. به روز بودن در زمینه سئو باعث می شود زحمات شما در راه اندازی و نگهداری وب سایت بر باد نرود و از زما، هزینه و زحمات خود بیشترین نتیجه را بگیرید.

در حقیقت سئو ارائه بهترین اطلاعات به بهترین روش ممکن می باشد تا کاربر با سایت ارتباط برقرار نمایید.

مطالب جدید به این مقاله در حال افزودن می باشد که این کتاب اخبار دنیای سئو را نیز در بر می گیرد. مواردی که در این کتاب به روز شونده ارائه می شود اعم از:

 • اصول و قواعد اولیه
 • اخبار جدید در این زمینه
 • الگوریتم های جدید موتورهای جستجو
 • آخرین و صحیح ترین روش های بک لینک سازی
 • روش های کسب و کار در شبکه های اجتماعی
 • برند سازی و مواردی که خارج از کار سئو می بایست رعایت شود
 • بازاریابی اینترنتی و روش های آن

مطالب بخش "کد نویسی" این مقاله نیاز به دانش اولیه طراحی وب دارد و خواندن آن برای اشخاصی که پیش زمینه ای در مورد طراحی وب سایت ندارند توصیه نمی شود. اما در صورتی که دانش این کار را ندارید و کار ساخت وب سایت شما توسط شخص دیگری انجام می شود ، می توانید موارد ذکر شده را از طراح و برنامه نویسی خود درخواست نمایید.

چه طراح وب سایت باشید و یا مشتری شرکت ارائه کننده خدمات خواندن و پیگیری به روز رسانی های این مقاله را در آدرس http://sitedar.com/blog/15-seo.html به شما توصیه می نماییم. می توانید پیگیری به روز رسانی های جدید مقاله را با اضافه کردن پروفایل Ahmad Balavipour به لیست دوستان خود در گوگل پلاس انجام دهید.

در پایان

شرکت های بسیاری رنک وب سایت خود را به دلیل استفاده از روش های قدیمی از دست داده اند، حال آنکه آن روش ها در موتورهای جستجو ارزش خود را از دست داده اند و یا حتی ممکن است اثر منفی بر روی سایت حتی گذاشته باشند. به روز بودن در زمینه سئو این امکان را به شما می دهد تا فعالیت خود را در زمینه درستی در جهت جلب اعتماد موتورهای جستجو هدایت نمایید و فعالیت شما باعث افزایش رنک وب سایت شما در موتورهای جستجو گردد. چیزی که باعث افزایش ترافیک وب سایت شما از سمت موتورهای جستجو و در نتیجه رونق کسب و کار اینترنتی مجموعه می گردد.

آدرس:

مقاله و کتاب رایگان آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت

+ نوشته شده در پنج شنبه سیزدهم شهریور 1393 ساعت 11:14 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

 

سرعت یک وب سایت به المان های مختلفی از قبیل سرعت سرور و هاستینگ وب سایت، گرافیک های استفاده شده در سایت و همچنین کدهای موجود در صفحات , ... وابسته می باشد. در این مقاله چند روش را برای مبتدیان بیان می نمایم تا با استفاده از آن بتوانند سرعت وب سایت خود را بالا ببرند. البته آموزش های این مقاله مناسب برای سرورهای لینوکس و سایت های نوشته شده توسط PHP می باشد.

 

افزایش سرعت وب سایت با استفاده از کش PHP

php تابعی دارد که با استفاده از آن می توانید محتوای صفحات را کش نموده و به یکباره به مرورگر کاربر ارسال نمایید برای این کار می توانید از کد زیر استفاده نمایید:

  <?php
ob_start(); // شروع بافر

/* محتوای صفحه*/
ob_get_contents();  // گرفتن خروجی صفحه 
ob_end_flush(); // ارسال محتوای صفحه به خروجی و پایان بافر
?>

بافر در حقیقت اطلاعات و محتوای صفحه را در حافظه ای ذخیره می نماید و پس از فراخوانی به مرورگر کاربر ارسال می نماید. شما می توانید محتوای کش شده را در یک فایل ذخیره نموده و زمان درخواست مجدد فایل توسط کاربر فایل کش شده را به کاربر نمایش دهید. این کار را می توانید توسط کد زیر انجام دهید.

<?php
//settings
$cache_ext  = .html; //فرمت فایل
$cache_time     = 3600;  //کش کردن فایل برای 1 ساعت و یا 3600 ثانیه
$cache_folder   = cache/; //فلدر برای نگهداری فایل های کش
$ignore_pages   = array(\, \);//در صورتی که نمی خواهید فایل خاصی کش شود

$dynamic_url    = http://.$_SERVER[HTTP_HOST] . $_SERVER[REQUEST_URI] . $_SERVER[QUERY_STRING]; // پیدا کردن آدرس صفحه
$cache_file     = $cache_folder.md5($dynamic_url).$cache_ext; // نام فایل کش
$ignore = (in_array($dynamic_url,$ignore_pages))?true:false; //چک کردن اینکه آیا فایل جزو فایل های درخواست نشده نباشد

if (!$ignore && file_exists($cache_file) && time() - $cache_time < filemtime($cache_file)) { //check Cache exist and its not expired.
    ob_start(ob_gzhandler); //فعال نمودن بافر با متغیر ob_gzhandler که محتوا را به صورت فشرده شده به خروجی می فرستد.
    readfile($cache_file); //خواندن فایل کش
    echo <!-- cached page - .date(l jS \of F Y h:i:s A, filemtime($cache_file))., Page : .$dynamic_url. -->;
    ob_end_flush(); //چاپ خروجی و پایان بافر
    exit(); //خروج از حلقه در صورتی که فایل کش موجود و فعال می باشد.
}
//فعال سازی بافر توسط فشرده سازی gzip.
ob_start(ob_gzhandler); 
######## محتوای وب سایت شما در بخش زیر#########
?>
<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <title>عنوان صفحه</title>
    </head>
        <body>
           بدنه صفحه.
        </body>
</html>
<?php
######## محتوای صفحه#########

if (!is_dir($cache_folder)) { //ایجاد یک فلدر برای نگهداری فایل های کش در صورتی که وجود نداشته باشد
    mkdir($cache_folder);
}
if(!$ignore){
    $fp = fopen($cache_file, w);  //باز نمودن فایل برای نوشتن
    fwrite($fp, ob_get_contents()); //نوشتن محتوای بافر در یک فایل
    fclose($fp); //بستن فایل
}
ob_end_flush(); //چاپ محتوای صفحه در خروجی

?>

با استفاده از روش بالا می توانید بار موجود بر روی سرور و همچنین سرور لود شدن صفحات را تا حد بسیاری افزایش دهید.

فعال نمودن فشرده سازی صفحات توسط htaccess

با استفاده از htaccess می توانید محتوای صفحه را به صورت فشرده به مرورگر کاربر ارسال نمایید. هم اکنون اکثر مرورگرها قابلیت خواندن اطلاعات به صورت فشرده سازی شده را دارند و با استفاده از امکانات htaccess می توانید این امکان را فعال نمایید. برای انجام می توانید کد زیر را در فایل htaccess خود کپی نمایید.

 # compress text, html, javascript, css, xml:
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
# Or, compress certain file types by extension:
<files *.html>
SetOutputFilter DEFLATE
</files>

البته می توانید این کار را در فایل های php خود نیز انجام دهید:

<?php if (substr_count($_SERVER[HTTP_ACCEPT_ENCODING], gzip)) ob_start("ob_gzhandler"); else ob_start(); ?>

این کار در حدود 60% حجم را کاهش می دهد.

فعال کردن کش در htaccess

با استفاده از mod_expires

توسط این ماژول می توانید تنظیمات کنترل کش خود را انجام دهید برای انجام این کار کافی است کد زیر را در فایل htaccess خود کپی نمایید:

 <ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault A300

# Expires after 1 month
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/png A2592000
ExpiresByType image/jpg A2592000
ExpiresByType image/x-icon A2592000
ExpiresByType application/pdf A2592000
ExpiresByType application/x-javascript A2592000
ExpiresByType text/plain A2592000

# Expires after 1 day
ExpiresByType text/css A86400
</ifModule>

خط ExpiresDefault می گوید فایل ها بعد از300 ثانیه اکسپایر گردند و خطوط ExpiresByType می گوید این فرمت های فایل برای2592000 کش شوند.

با استفاده از mod_headers

با استفاده از mod_expires می توانید نوع کش را کنترل نمایید. برای انجام این کار کد زیر را در فایل htaccess خود کپی نمایید.

 <ifModule mod_headers.c>
ExpiresActive On

# Expires after 1 month
<filesMatch ".(gif|png|jpg|jpeg|ico|pdf|js|htm|html|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</filesMatch>

# Expires after 1 day
<filesMatch ".(css)$">
Header set Cache-Control "max-age=86400"
</filesMatch>
</ifModule>

خط ExpiresActive اکسپایر شدن را فعال می نماید و توسط filesMatch می توانید فرمت های فایل خاصی را کنترل نمایید. توسط این ماژول می توانید از این هم فراتر روید و موارد بیشتری را تنظیم نماید:

 <ifModule mod_headers.c>
# Turn on Expires and set default expires to 3 days
ExpiresActive On
ExpiresDefault A259200

# Set up caching on media files for 1 month
<filesMatch ".(ico|gif|jpg|jpeg|png|flv|pdf|swf|mov|mp3|wmv|ppt)$">
ExpiresDefault A2419200
Header append Cache-Control "public"
</filesMatch>

# Set up 2 Hour caching on commonly updated files
<filesMatch ".(xml|txt|html|js|css)$">
ExpiresDefault A7200
Header append Cache-Control "private, must-revalidate"
</filesMatch>

# Force no caching for dynamic files
<filesMatch ".(php|cgi|pl|htm)$">
ExpiresDefault A0
Header set Cache-Control "no-store, no-cache, must-revalidate, max-age=0"
Header set Pragma "no-cache"
</filesMatch>
</ifModule>

فعال نمودن Cache-Control به public به آن معناست که مرورگر می توانید فایل را کش نماید و private, must-revalidate به این معناست که مرورگر نمی بایست صفحه را کش نماید. بخش no-store, no-cache, must-revalidate, max-age-0 به مرورگر اعلام می نماید هرگز این نوع فایل ها را کش ننمایید.

سورس:

افزایش سرعت وب سایت توسط htaccess

+ نوشته شده در یکشنبه نهم شهریور 1393 ساعت 11:39 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

از گوگل پاندا نترسید، دنیای سئو بعد از پاندا

در February 2011 گوگل الگوریتم جدیدی معرفی نمود که نمایش سایت های بسیاری را در نتایج جستجو تحت تاثیر قرار داد. هنوز پس از گذشت سه سال از آن زمان هنوز از آن صحبت می نمایند. به مانند سایر به روز رسانی های گوگل هدف این به روز رسانی نیز ارائه نتایج با کیفیت بالا به کاربران خود می باشد.

زمان آن رسیده که از پاندا نترسید

بعد از گذشت سه سال، می بایست نگرانی در مورد پاندا را از خود دور نمایید. گوگل پاندا جزئی از به روز رسانی های اتوماتیک گوگل شده و پیوسته در حال به روز رسانی می باشد تا گوگل بهترین نتایج را به کاربران ارائه نماید. در زیر دلایلی را برای شما بیان می نمایم که به چه دلیل شما نباید نگران پاندا باشید:

 • همانطوری که گوگل اعلام نموده 500 به روز رسانی جدید در زمانی که پاندا منتشر گردید توسط گوگل بر روی موتور جستجوی خود انجام گردید و نگران یک الگوریتم از 500 الگوریتم نتیجه ای ندارد
 • گوگل پیوسته در حال به روز رسانی خود برای ارائه بهترین نتایج است و نیازی نیست شما کاری انجام دهید. در February 2014 تمام سایت های ویدئوی رنک بسیاری از دست دارند که گوگل این مورد را رفع نمود و بعد از دو هفته رنک به حالت قبلی بازگشت.
 • گوگل اعلام می نماید که پس از این نگران پاندا نباشید

موتورهای جستجو پیوسته در حال تغییر هستند

موتورهای جستجو پیوسته در حال تغییر هستند و این به روز رسانی ها را به طراحان و برنامه نویسان وب اعلام نمی نمایند. در صورتی که تمام زمان خود را بر روی برای بالا بردن رنک سایت در موتور جستجو بر روی سئو بگذارید موضوع برای شما بسیار گیج کننده خواهد شد. این به آن معنا نیست که سئو را به طور کامل می بایست کنار بگذارید. در عوض شما می بایست چیزی را ارائه نمایید که مشتریان شما به آن نیازمندند. گوگل این مورد را کیفیت مطلب نامگذاری نموده چیزی که به مفهوم ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران در زمینه شغلی است. در حقیقت به جای آن که صفحات وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی نمایید می بایست صفحات وب سایت را برای مشتریان خود ایجاد نمایید. حقیقت آن است که الگوریتم ها پیوسته در حال تغییر هستند و در برخی از زمان ها موتورهای جستجو تغییرات بزرگتری می نمایند. با تمرکز بر جنبه های مختلفی از موتورهای جستجو خود را محدود می نمایید.

گوگل نتایج را کنترل می نماید

گوگل پیوسته نتایج ارائه شده توسط خود را کنترل می نماید و در صورت نیاز آنها را بهینه سازی می نماید. مانند همانند اتفاقی که در 2014 افتاد و سایت های بسیاری رنک خود را از دست دادند و گوگل پس از دو هفته مشکل به وجود آمده را برطرف نمود. در حقیقت نیازی نیست تمرکز خود را بر روی سئو سایت بگذارید زیرا انجام این کار بیهوده است. برخی از سئو کاران فقط زمان و پول شما را هدر می دهند و موارد انجام شده توسط آنان برای سایت شما بیهوده می باشد. در صورتی که سایت شما رنک از دست داده بهتر از در سایت خود به ارائه مطالب مورد نیاز کاربران خود اقدام نمایید. تنها به این صورت است که می توانید نتیجه مناسبی بگیرید.

تنها چیزی که شما می بایست نگران آن باشید محتوای وب سایت است

قبلا نیز گفته ام و دوباره تکرار می نمایم محتوای خوب و مناسب برای کاربران خود ایجاد نمایید. مشتریان خود را بشناسید و نیازهای آنان را درک نمایید و برای رفع نیازهای آنان مطلب ایجاد نمایید. سعی نمایید مقالات کاملی ایجاد نمایید تا جنبه های مختلف موضوع را تحت پوشش قرار داد. شما با مشتریان خود در ارتباط هستید و نیازها و مشکلات آنان را می شناسید. با تمرکز بر این دانسته ها مطالب وب سایت خود را ایجاد نمایید. چند نکته را برای شما ذکر می نمایم

 • سعی نمایید مطالب کامل ارائه نمایید ،هر چه مطلب کامل تری داشته باشید در موتورهای جستجو رتبه بهتری می گیرد. البته سعی نمایید مطلب خود را بخش بندی نمایید زیرا برخی از کاربران زمان کافی برای مطلب کامل را ندارند.
 • مطالبی ایجاد نمایید که کاربران شما به آن نیازمندند و به دنبال مطالب که برای شما رنک بیشتری دارد نباشید
 • صفحات سایت خود را از همه نظر بررسی نمایید. از نظر محتوا، گرامر، تصاویر و سایر موارد. سعی نمایید مطلب مرتبی ایجاد نمایید تا حس خوبی در خواننده ایجاد نماید

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه سئو با دارکوب تماس حاصل فرمایید

لینک:
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم شهریور 1393 ساعت 13:47 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر