مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

افکت اسکرول نامحدود را دیده اید. در سایت هایی مثل فیس بوک و گوگل پلاس. این افکت به این صورت می باشد که زمانی که اسکرول کاربر به انتهای صفحه می رسد سایر مطالب لود می شود. در حقیقت اسکرول نامحدود جایگزین صفحه بندی شده. اسکرول نامحدود بسیار کاربر پسند تر از سیستم صفحه بندی می باشد زیرا برای رویت مطالب بیشتر لازم نیست کاربر صفحه دیگری را لود نماید. برای ایجاد اسکرول نامحدود در صفحه می توانید از jquery استفاده نمایید. jquery پلاگین های بسیار و دستورات بسیاری برای انجام این کار دارد. در زیر 6 پلاگین برتر انجام این کار را برای شما لیست نموده ام. برای رویت سایر مقالات به بخش مقالات jquery مراجعه نمایید.

jQuery Scroll Path

jQuery Scroll Path برای ایجاد سیستم های اسکرولی سفارشی ایجاد گردیده. با استفاده از این پلاگین می توانید هر نوع سیستم اسکرولی می خواهید ایجاد نمایید.

Superscrollorama

برای ایجاد اسکرول های انیمیشنی.

stellar.js

 

windows

 

Cool Kitten

 

Sticky

این پلاگین به شما این امکان را می دهد که هر موردی را که بخواهید در صفحه به صورت ثابت نمایش داشته باشد.

سورس و لینک:

افکت اسکرولی نامحدود jQuery

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و دوم مرداد 1394 ساعت 10:51 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

امروز کاربران بسیاری از موبایل و تبلت برای مرور وب استفاده می نمایند و دائما این تعداد در حال افزایش است. در حقیقت رشد کاربران موبایلی در مقایسه با رشد کاربران اینترنت بسیار بالاتر است و همین مورد باعث اهمیت سازگاری وب سایت و نمایش مناسب آن در موبایل و تبلت شده است. زمانی که کاربری با موبایل وارد وب سایتی می گردد، در صورتی که سایت در موبایل نمایش مناسبی داشته باشد و نیازی نباشد تا کاربر بر روی صفحه بزرگنمایی انجام دهد تا اجزا و متون صفحه را به درستی رویت نماید، کاربر به مرور وب سایت خود ادائه داده و همین مورد باعث بالا رفتن مدت زمان ماندن کاربر در سایت و در نتیجه اعتبار وب سایت می انجامد. این موارد باعث رتبه بهتر وب سایت در موتورهای جستجو می گردد و تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت دارد.

گوگل در این مقاله Building Smartphone-Optimized Websites کاربران را تشویق به طراحی نسخه موبایلی وب سایت نموده است.

ابزارهای موبایلی دو نوع می باشند که در زیر به تشریح آنها می پردازم:

 1. Smartphones: گوشی هایی با مرورگرهایی که قابلیت نمایش وب سایت های تحت کامپیوتر را دارند, حداقل حداکثر موارد موجود در صفحه. این دسته بندی شامل مواردی می باشند که HTML5 را پشتیبانی می نمایند, و با سیستم هایی نظیر Android-based و iPhones سازگاری دارند.
 2. Feature phones: گوشی هایی که قادر به نمایش صفحات قابل نمایش در کامپیوترهای معمولی نیستند. این ابزارها مرورگرهایی دارند که از cHTML (iMode), WML, WAP پشتیبانی می نمایند.

در این دسته بندی تبلت ها نیامده زیرا که تبلت ها معمولا در نمایش صفحات وب سایت معمولی به صورت کامپیوتر معمولی عمل می نمایند تا موبایل. البته سایز رزولوشن تبلت ها نیز متفاوت می باشد که می توان وب سایت را مناسب کلیه سایزهای صفحه طراحی نمود.

برای طراحی نسخه موبایلی وب سایت سه روش داریم که در زیر بیان می نمایم:

 • طراحی رسپانسیو: HTML یکسان به کلیه مرورگرها ارسال می گردد و از CSS برای تغییر نمایش وب سایت در سایزهای مختلف رزولوشن صفحه استفاده می گردد. در این مدل دیگر نیازی به تعیین نوع دستگاه و مرورگر کاربر و همچنین انتقال کاربر به آدرس دیگر نیست و همین مورد باعث عدم وجود خطاهای مربوط به آن می گردد. گوگل این مورد را به عنوان بهترین روش طراحی نسخه موبایلی وب سایت معرفی می نماید.
 • نمایش دینامیک: بر اساس دستگاه و مرورگر کاربر نسخه HTML متفاوتی به مرورگر ارسال می گردد.
 • نسخه موبایلی مجزای وب سایت: کاربر بر اساس مرورگر و دستگاه خود به آدرس متفاوتی ارجاع داده می شود.

بهترین روش طراحی و ساخت وب سایت موبایل بر طبق مقاله گوگل Recommendations for building smartphone-optimized websitesطراحی ریسپانسیو می باشد، زیرا که این روش چند مزیت ویژه دارد:

 • یک آدرس برای کاربر قابل درک تر از چندین آدرس مختلف می باشد
 • الگوریتم گوگل عملکرد بهتری با یک آدرس دارد تا داشتن نسخه های مختلف
 • یک آدرس و یک کد HTML باعث می شود تا موتور جستجو گوگل سایت را بهتر جستجو نمایید و دچار سردرگمی نگردد

بر آنکه بهترین نتیجه را از عملکرد سایت خود بگیرید و سئو سازی خود را به طور کامل انجام دهید بهتر است نسخه موبایلی وب سایت را هر چه سریهتر راه اندازی نمایید. وجود نسخه موبایلی سایت تاثیر بسیار متبتی بر روی سئو وب سایت خواهد داشت و هزینه های تبلیغاتی شما را پایین خواهد آورد. رقبای شما معمولا هنوز نسخه موبایلی را راه اندازی ننموده اند و با انجام این کار از رقبای خود پیشی خواهید گرفت. سعی نمایید سایت را در کلیه سایزهای مختلف و رزولوشن های مختلف بررسی نموده تا سایت برای تمامی کاربران و با هر مرورگری ایده آل باشد.

سورس:

تاثیر نسخه موبایلی وب سایت

+ نوشته شده در دوشنبه دوازدهم مرداد 1394 ساعت 11:49 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

پس از طراحی وب سایت حتما می بایست سایت خود را بررسی نموده تا وب سایت عملکرد مناسبی داشته باشد. برخی از طراحان، وب سایت را فقط پس از راه اندازی بررسی می نمایند که بسیار اشتباه است و وب سایت می بایست دائما توسط ابزارهایی بررسی گردد. گوگل ابزارهای رایگان مناسبی را جهت بررسی وضعیت وب سایت ارائه نموده است که در زیر برخی از مهترین های آن را برای مدیران و طراحان وب سایت آورده ام:

Google Webmster Tools

این ابزار مهمترین ابزار گوگل برای طراحان وب و مدیران سایت ها می باشد که می توانید از این آدرسhttps://www.google.com/webmasters/tools به آن دسترسی پیدا کنید که البته برای استفاده از آن می بایست عضو گوگل شوید. این ابزار خطاهای وب سایت را به مدیر وب سایت نمایش می دهد که برای استفاده از آن حتما می بایست مالکیت وب سایت خود را احراز نمایید. توسط این ابزار موارد بسیاری را می توانید بررسی نمایید که در زیر مهترین موارد را برای شما آورده ام:

 • این ابزار خطاهای سرور و هاستینگ شما را اخطار می دهد و در صورتی که برای هاستینگ شما مشکلی بوجود آید و یا سایت شما در دسترسی نباشد به شما مشکل به وجود آمده را تذکر می دهد
 • این ابزار بخش آماری جستجو نیز دارد که از طریق آن می توانید آمار جستجوی های انجام شده سایت خود را در گوگل بررسی نمایید و از آن گزارش های مختلف بگیرید
 • بخش Links to Your Site جهت بررسی بک لینک های وب سایت که به شما اطلاعات کاملی در مورد سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند می باشد. این ابزار برای سئو کاران بسیار حیاتی می باشد
 • بخش HTML Improvements که به مدیر سایت مشکلات موجود در سایت را ارائه می نماید. در این بخش گزارش مشکلاتی همچون وجود عناوین و توضیحات تکراری ارائه می شود
 • بخش Crawl Errors جهت ارائه گزارش مشکلات موجود از لینک های نادرست به سایت شما و همچنین مشکلات صفحاتی که در سایت به درستی بازنمی شوند می باشد

Google Page Speed

سرعت وب سایت فاکتور بسیاری مهمی جهت جذب کاربر بیشتر وب سایت و همچنین سئو وب سایت می باشد که می بایست هر چند مدت سرعت وب سایت بررسی گردد. ابزار Google Page Speed مورد بسیار مناسبی جهت بررسی سرعت وب سایت می باشد. این نرم افزار همچنین توصیه هایی را جهت بهبود وضعیت سرعت وب سایت ارائه می نماید و خطاها را گزارش می دهد. این ابزار تست خود را در دو تب جداگانه برای کامپیوتر و موبایل ارائه می نماید.

Google Structured Data Testing Tool

Google Structured Data Testing Tool ابزاری جهت تست اسنیپت های Structured Data موجود در صفحه برای طراحان وب می باشد. Structured Data کدهای می باشند که برای ارتباط بهتر صفحه وب سایت با موتور جستجو در صفحه قرار داده می شود که توسط این ابزار طراحان می توانند وضعیت اسنیپت ها و Structured Data صفحات وب سایت خود را بررسی نمایند.

Google Web Designer

ابزار گوگل جهت طراحی گرافیک های و انیمیشن های HTML5 بر روی تمامی دستگاه های مرور وب. Google Web Designer نرم افزاری قابل دانلود می باشد و کار با آن بسیار ساده می باشد. نکته مهم این ابزار آن است که گرافیک های تولید می نماید که در هر سایزی به درستی قابل رویت می باشد و این کار را بدون نیاز به دانش کد نویسی طراح می تواند انجام دهد.

Google Analytics

Google Analytics ابزاری جهت بررسی آمار بازدید کنندگان وب سایت می باشد که آمار کامل و جامعی در مورد آمار کاربران وب سایت به مدیر وب سایت می دهد. البته حتما می بایست مالکیت وب سایت در این ابزار آنلاین احراز شود و کدی که این ابزار ارائه می نماید را در سورس کد وب سایت خود قرار دهید.

جهت مشاوره در زمینه پشتیبانی و بررسی وضعیت وب سایت با دارکوب تماس حاصل فرمایید.

سورس و منبع:

ابزارهای رایگان گوگل برای مدیران

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم مرداد 1394 ساعت 14:52 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر