مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

Magic Quotes فرآیند در نظر گرفته نشدن کاراکترهای خاص با ‘\’ برای اجازه یافتن ثبت در دیتابیس می باشد و به این خاطر magic و یا جادویی نامگذاری می گردد زیرا به صورت اتوماتیک PHP این کار را انجام می دهد زمانی که magic_quotes_gpc فعال می باشد. برای آنکه بتوانید سیستم مدیریت محتوا را نصب نمایید و از آن به درستی استفاده نمایید magic_quotes_gpc می بایست غیر فعال گردد و این ماقله به شما نحوه غیر فعال سازی آن را در CPANEL آموزش می دهد.

پس از ورود به کنترل پانل Cpanel خود بر روی کلید File Manager کلیک نمایید و به فلدر اصلی public_html وارد شوید

برای آنکه magic_quotes_gpc در فلدر اصلی وب سایت غیر فعال باشد بر روی کلید New File کلیک نموده و فایلی با نام php.ini ایجاد نمایید. در صورتی که این فایل قبلا ساخته شده است لازم نیست کاری انجام دهید.

سپس کد زیر را به php.ini خود اضافه نمایید:

 magic_quotes_gpc = Off; 
magic_quotes_runtime = Off;
magic_quotes_sybase = Off;

فایل php.ini مسئول تنظیمات PHP می باشد و از طریق آن می توانید تنظیمات PHP را تغییر دهید. در صورتی که انجام این کار مشکل شما را برای ورود به administrator جوملا حل نکرد فایل php.ini به کد مورد نظر را در فلدر administrator نیز کپی نمایید.

منبع و لینک:

غیر فعال نمودن magic_quotes_gpc

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم مهر 1394 ساعت 10:31 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

تحریم یکی از سرورهای هاست دارکوب

دارکوب در سرورهای انگلیسی شرکت Arvixe که یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ می باشد در حدود 7 سال 138 وب سایت را هاست می نمود که به یکباره این شرکت پس از 7 سال کلیه حساب های این شرکت را مسدود نمود و حتی از دادن بک آپ وب سایت ها و عودت وجه تمدید هاستینگ ها خودداری نمود. این در حالی است که این شرکت در ابتدای همکاری خود اعلام نموده بوده است که مشکلی در ارائه خدمات به ایران ندارد و فقط برای انجام پرداخت حساب ها می بایست توسط یک شخص غیر ایرانی و خارج از ایران انجام گردد.

متاسفانه برخی از شرکت هایی که ریشه در آمریکا دارند چنین اقداماتی را انجام می دهند و به شرکت های ایرانی سرویس می دهند تا زمانی که مشکلی پیش آمد و پس از آن غیر مسئولانه و بدور از اخلاق حساب های مشتریان خود را که ممکن است به ایران سرویس دهند غیر فعال می سازند و حتی از پاسخ گویی در مورد موضوع خودداری می نمایند و تنها اعلام می نمایند به دلیل تحریم حساب ها بسته شده است.

متاسفانه مسئله تحریم سرورها زمانی رخ داد که ایران در زمان توافق هسته ای قرار دارد و انجام چنین اقداماتی نشانگر غیر قابل اعتماد بودن این شرکت ها می باشد و این مقاله برای آن دسته از دوستان قرار داده شده که هنوز سرورهای خود را از حساب هایی که ممکن است دچار مشکل شوند جا به جا ننموده اند. البته این مسئله برای دارکوب نیز تجربه ای سخت و بزرگ بود که از پس این تجربه دارکوب هوشیار تر از قبل در جهت ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات با پایین ترین قیمت برنامه ریزی های اساسی نموده است.

با توجه به بروز این مشکل پرسنل زحمت کش دارکوب در حدود یک هفته حدودا 138 وب سایت را مجددا بارگذاری نمودند که متاسفانه با توجه به عدم ارائه آخرین نسخه پشتیبان وب سایت توسط شرکت تحریم کننده برخی از سایت ها به نسخه قبلی خود باز گشتند و دچار خسارت شدند که البته این خسارت به سرعت قابل جبران است.

تحریم این سرور دارکوب را مجبور به انتقال حساب ها به شرکت دیگری نموده است که از بابت این انتقال و همچنین خریداری سرورهای جدید خسارات بسیاری به این شرکت وارد آورده است و همچنین مشکلات فراوانی را برای مشتریان دارکوب به وجود آورده است.

از پس هر مشکلی تجربه ای نصیب افراد و شرکت ها می گردد که آنان با استفاده از تجربه قبلی خود قوی تر از قبل می توانند به پیش بروند و به وجود آمدن هر مشکلی دری را به سوی موفقیت های بیشتر باز خواهد کرد و دارکوب در صدد است از تجربه ای که با توجه به مشکل بوجود آمده نصیب این شرکت شده نهایت استفاده را در ارائه با کیفیت ترین خدمات با پایین ترین قیمت ممکن نماید.

با توجه به بروز مشکل مورد نظر لزوم بک آپ گیری سایت ها توسط مشتریان امری ضروری می باشد تا در صورتی که سایتی به هر صورتی دچار مشکل شد بتوان از طریق باز گرداندن فایل پشتیبان سایت را به آخرین نسخه سالم از وب سایت باز گرداند.

به وجود آمدن مشکلات و تلاش برای رفع آن شرکت ها و سازمان ها را قویتر می سازد و دارکوب تاریخ بوجود آمدن این مشکل را تبدیل به تاریخ شروع رشد ، توسعه و تحول این شرکت خواهد نمود.

و من الله توفیق

آدرس:

تحریم یکی از سرورهای  دارکوب

+ نوشته شده در دوشنبه بیستم مهر 1394 ساعت 10:29 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

با توجه به درخواست های مکرر اسکریپت اسکرول به بالای انیمیشنی را برای شما گذاشتم. پیاده سازی این افکت از طریق jquery بسیار آسان می باشد. این اسکریپت چک می نماید زمانی که اسکرول پایین آمد لینک اسکرول به بالا نمایش داده می شود, زمانی که بر روی کلید اسکرول به بالا کلیک شود صفحه سایت به بالای صفحه اسکرول می شود. می توانید دمو را بررسی نمایید تا ببینید به چه صورت کار می کند.

دمو اسکرول به بالا

دانلود دموی زیپ

طراحی css

المان #back-top با position:fixed تعریف نموده تا در صفحه به صورت ثابت باقی بماند. تگ span اضافی است. تگ span را به این دلیل اضافه نموده ام که بتوانم به آن گرافیک تصویری اضافه نمایم. همچنین خصوصیت transition:1s (1s = 1 second) برای ایجاد افکت موس اور فید اضافه نمودم.

به این بخش نگاهی بیندازید دمو (یادداشت: هنوز بخش jquery اضافه نگردیده).

back to top image

#back-top {
position: fixed;
bottom: 30px;
margin-left: -150px;
}

#back-top a {
width: 108px;
display: block;
text-align: center;
font: 11px/100% Arial, Helvetica, sans-serif;
text-transform: uppercase;
text-decoration: none;
color: #bbb;

/* transition */
-webkit-transition: 1s;
-moz-transition: 1s;
transition: 1s;
}
#back-top a:hover {
color: #000;
}

/* arrow icon (span tag) */
#back-top span {
width: 108px;
height: 108px;
display: block;
margin-bottom: 7px;
background: #ddd url(up-arrow.png) no-repeat center center;

/* rounded corners */
-webkit-border-radius: 15px;
-moz-border-radius: 15px;
border-radius: 15px;

/* transition */
-webkit-transition: 1s;
-moz-transition: 1s;
transition: 1s;
}
#back-top a:hover span {
background-color: #777;
}

 

بخش jQuery (دمو)

کد زیر کد Javascript می باشد. به صورت پیش فرض, تگ #back-top مخفی خواهد شد (آن <p id="back-top"> تگ در دمو می باشد) . سپس اسکرول بار صفحه را چک می نماید (اسکرول به بالا) زمانی که بزرگتر از 100 بود, سپس بر روی المان #back-top فید می نماید, در غیر این صورت فید اوت می نماید. بخش بعدی کل کلیدهای فانکشنی هستند. هنگامی که #back-top کلیک شد, صفحه را به موقعیت 0 اسکرول می دهد.

در صورتی که می خواهید کد نویسی jquery یاد بگیرید, بخش مقالات jquery را مطالعه نمایید.

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.3/jquery.min.js"></script>

<script>
$(document).ready(function(){

// hide #back-top first
$("#back-top").hide();

// fade in #back-top
$(function () {
$(window).scroll(function () {
if ($(this).scrollTop() > 100) {
$(#back-top).fadeIn();
} else {
$(#back-top).fadeOut();
}
});

// scroll body to 0px on click
$(#back-top a).click(function () {
$(ody,html).animate({
scrollTop: 0
}, 800);
return false;
});
});

});
</script>

بدون Fallback جاوا اسکریپت

یادداشت آنکه لینک به بالای صفحه به تگ #top داده شده که مشخصه <body> می باشد. نیازی به اضافه کردن مکان نیست زیرا این مورد را خود jquery متوجه می شود. هر چند, بهتر است که این موارد را مشخص نمایید.

منبع:

اسکرول به بالا jquery

+ نوشته شده در شنبه هجدهم مهر 1394 ساعت 11:28 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

سیستم ناوبری سایت یکی از مهمترین بخش های وب سایت می باشد. بدون آن کاربران سایت نمی توانند سایت شما را مرور نمایند و صفحات مختلف سایت را ببینند. فکر کردن در مورد نحوه نمایش درست سیستم ناوبری سایت مورد بسیار مهمی در طراحی سایت می باشد. استفاده از jquery ایجاد سیستم ناوبری و منوبندی را برای طراحان سایت آسان می نماید. امروز برای شما انواع پلاگین های jquery را برای ساخت انوع سیستم ناوبری و منوبندی سایت را معرفی می نمایم.

MeanMenu

پلاگین رایگان jquery برای ایجاد منوها با قابلیت نمایش در موبایل و سایر مرورگرهای وب, این پلاگین قابلیت های فراوانی برای ایجاد سیستم منوبندی با قابلیت انعطاف نمایش بسیار در سایزهای مختلف صفحه را دارد.

Sidr

بهترین پلاگین jquery برای ایجاد منوهای کناری که با مرورگرهای موبایل سازگاری کامل دارد.

Toolbar.Js

Toolbar به شما قابلیت ایجاد تولبار با افکت تولتیپ را می دهد. toolbar به شما امکانات بسیاری برای ایجاد سیستم منو را به صورت سفارشی و مطابق با نیاز شما می دهد.

jPanelMenu

jPanelMenu پلاگین jquery می باشد که به شما امکان ایجاد منوهای پنلی را می دهد (مانند همان چیزی که در نسخه موبایل فیس بوک و گوگل وجود دارد, و همچنین مانند برنامه های آیفون). برای رویت طرز کار منو بر روی آیکون منو کلیک نمایید.

Intro.js

دستورالعمل بهتر برای ایجاد بلاک معرفی و آیتم های مهم وب سایت.

jPaginator

jPaginator پلاگین jquery برای ایجاد سیستم صفحه بندی می باشد. این پلاگین بسیار کاربر پسند میباشد و دارای قابلیت اسلایدر می باشد بنابراین شما می توانید تعداد نامحدود صفحه داشته باشید.

Smart Menus

منوی وب سایت که بر روی همه سیستم ها کار می کند.

slimMenu

slimMenu پلاگین بسیار سبک jquery می باشد که به شما امکان ایجاد سیستم منوبندی چند سطحه با قابلیت سازگاری مرورگرهای موبایل را می دهد.
با استفاده از این پلاگین دیگر نیازی به استفاده از کتابخانه های بزرگ برای ایجاد سیستم منو سازگار با مرورگرهای موبایل و همچنین ایجاد منوهای چند سطح را ندارید.

Navgoco

Navgoco یک پلاگین ساده می باشد که لیست را تبدیل به منوهای عمودی می نماید, که قابلیت ثبت منوی باز شده را با استفاده از کوکی ها و همچنین ایجاد منوی آکوردیون دارد.

منبع:

9 پلاگین jQuery ناوبری وب 

+ نوشته شده در پنج شنبه نهم مهر 1394 ساعت 10:20 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر