مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

قرار دادن ویدئو در صفحه توسط html5 بسیار آسان است و از قرار دادن تصویر در صفحه سخت تر نیست. در این مقاله مزایای استفاده از ابزار اجرا کننده داخلی ویدئو مرورگر بحث خواهد شد. به راحتی می توانیم با استفاده از تگ <video> و بدون استفاده از هیچ پلاگین خارجی ویدئو را اجرا نماییم.

پیش نیازها

می بایست از Chrome, Safari یا Internet Explorer 9+ استفاده نمایید. در مرورگرهای Firefox و Opera این کد به دلیل تداخل با ابزارهای داخلی مرورگر کار نمی کند. برای انجام این کار می بایست فرمت ویدئو شما .mp4 باشد.

ایجاد فریم ورک اصلی

کد زیر برای ایجاد فریم ورک ویدئو پلیر می باشد. این کد یک لایه بندی ساده برای ویدئو می سازد. کد html چیزی است شبیه به این:

 
<!DOCTYPE html> 
<html> 
<head> 
    <meta charset="utf-8">    
 <title>HTML5 Video Player</title>    
 <style>        
 body {                 font-family: sans-serif;                 border: 0;                 margin: 0;                 padding: 0;         }      
   header {                 text-align: center;         }       
  #player {                 display: table;                 width: 100%;                 padding: 4px;         }        
 #player > div {                 display: table-cell;                 vertical-align: top;         }     
</style> 
 </head> 
<body>     
<header>       
  <h1>HTML5 Video Player</h1>    
 </header>   
  <section id="player">        
 <div>                 <!-- The video will appear here-->       
  </div>     
</section> 
</body> 
 </html>

هم اکنون کادر ویدئو ایجاد گردید می بایست ویدئو به صفحه اضافه شود.

استفاده از تگ video برای اضافه نمودن ویدئو به صفحه

کد اضافه نمودن ویدئو به صفحه وب سایت کمی پیچیده تر از اضافه کردن تصویر به وب سایت می باشد برای اضافه کردن ویدئو به صفحه سایت می بایست از تگ <video> استفاده نمایید.

 
<video src="[ YOUR VIDEO ].mp4" controls width="720" height="480">
 
Your browser does not support the video element, please #D try <a href="videos/VID_20120122_133036.mp4">downloading the video instead</a> 
</video>

در بخش src می بایست آدرس فایل ویدئو داده شود. بخش controls اعلام می نماید که شما می خواهید ویدئو ابزارهای استاندارد کنترل ویدئو را داشته باشد. width و height نیز طول و عرض ویدئو در صفحه می باشند و در صورتی که مرورگر از المان <video> پشتیبانی ننماید متن داخل المان <video> نمایش داده می شود.

نتیجه

به طوری که می بیند وب در حال تغییر است و به طوری که می بینید قبلا برای نمایش ویدئو در سایت مجبور بودید از پلاگین های مختلف برای انجام این کار استفاده نمایید. ولی هم اکنون این کار توسط خود مرورگر انجام می شود. html5 به شما این قابلیت را می دهد که به آسانی ویدئو خود را در صفحه و توسط خود مرورگر نمایش دهید. البته در طراحی سایت خود در نظر داشته باشد که این کد فقط برای مرورگرهای مدرن سازگاری کامل دارد. برای آنکه ویدئو شما در تمامی مرورگرها اجرا شود می بایست از پلاگین ها به مانند فلش ویدئو پلیر استفاده نمایید.

سورس:

اجرا کردن ویدئو توسط html5

+ نوشته شده در چهارشنبه سی ام تیر 1395 ساعت 12:9 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

درج آگهی و تبلیغ و خدمات خود در سایت آگهی و تبلیغات رایگان دارکوب کاملا رایگان است که دسته بندی های آن بر اساس نیازمندی های همشهری پیاده سازی شده . *جهت بالا رفتن آمار بازدید آگهی خود به صفحه آگهی خود مراجعه نموده و بر آیکون گوگل پلاس در صفحه آگهی خود کلیک نموده و آگهی خود را در حساب گوگل پلاس خود به اشتراک بگذارید. *جهت بالا رفتن آمار بازدید خود از درج مجدد آگهی خودداری نمایید.

منبع:

سیر و سفر مجالس و مراسم خدمات در منزل پزشکی و زیبایی درمان لوازم زیبایی و سلامتی

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و دوم تیر 1395 ساعت 9:58 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

تبلیغ، درج آگهی، تبلیغات رایگان

درج آگهی و تبلیغ و خدمات خود در سایت آگهی و تبلیغات رایگان دارکوب کاملا رایگان است که دسته بندی های آن بر اساس نیازمندی های همشهری پیاده سازی شده . *جهت بالا رفتن آمار بازدید آگهی خود به صفحه آگهی خود مراجعه نموده و بر آیکون گوگل پلاس در صفحه آگهی خود کلیک نموده و آگهی خود را در حساب گوگل پلاس خود به اشتراک بگذارید. *جهت بالا رفتن آمار بازدید خود از درج مجدد آگهی خودداری نمایید.

منبع:

تبلیغ و خدمات خود در سایت آگهی و تبلیغات رایگان

+ نوشته شده در یکشنبه سیزدهم تیر 1395 ساعت 11:42 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر

درج آگهی و تبلیغ و خدمات خود در سایت آگهی و تبلیغات رایگان دارکوب کاملا رایگان است که دسته بندی های آن بر اساس نیازمندی های همشهری پیاده سازی شده . *جهت بالا رفتن آمار بازدید آگهی خود به صفحه آگهی خود مراجعه نموده و بر آیکون گوگل پلاس در صفحه آگهی خود کلیک نموده و آگهی خود را در حساب گوگل پلاس خود به اشتراک بگذارید. *جهت بالا رفتن آمار بازدید خود از درج مجدد آگهی خودداری نمایید.

منبع:

تبلیغات رایگان

+ نوشته شده در شنبه پنجم تیر 1395 ساعت 10:27 توسط طراحی سایت دارکوب بدون نظر