مقالات در زمینه طراحی و ساخت سایت و همچنین دامنه و هاستینگ

ما تو دارکوب تمام تلاشمونو میکنیم تا وب سایتهای مشتریهای پزشکمون نه تنها کاربردی بلکه از نظر ظاهری هم جذاب و کاربرپسند باشه. تو این مقاله چند تا از نکاتی رو که باید در وب سایتهای پزشکی و بیمارستانی رعایت بشه براتون عنوان میکنیم.

طراحی واکنشگرا

وب سایتی که واکنشگرا یا ریسپانسیو باشه میتونه در نمایشگرهایی با اندازه های مختلف (موبایل، کامپیوتر، تبلت) محتوای یکسانی رو به نمایش بذاره. درسته که میتونید یه وب سایت جدا برای موبایل طراحی کنید اما استفاده از طراحی واکنشگرا هم ساده تره و هم محتواتونو در همه دستگاه ها شکیل نمایش میده. آمار نشون میده در سال 96 بیماران بیشتری از موبایلهاشون سرچ کرده اند، بنابراین اگه وب سایتتونو بهینه سازی کنید، بیماران بیشتری میتونن ازتون وقت بگیرند.

طراحی مینیمالیستی

طراحی مینیمالیستی شلوغی و درهمی نداره و باعث میشه وب سایت مدرن و حرفه ای به نظر برسه. برای اینکه وب سایتی مینیمال داشته باشید، فقط عناصری روی وب سایتتون بذارید که برای ارائه محتوا ضروری اند یا تجربه کاربری سایت رو بهبود میبخشند. هر نوع عنصر غیرضروری رو حذف کنید.

فضای سفید

باید روشمند از فضای سفید استفاده کنید تا ظاهر وب سایتتون مرتب باشه و شلوغ دیده نشه. با فضای سفید میتونید مسیر دید کاربر رو در وب سایت هدایت کنید، خوندن و هضم مطالب رو برای بیماران ساده کنید. هیچ وقت در یک پاراگراف بیشتر از 3-4 جمله مطلب ننویسید.

محدود کردن انیمیشن و افکتها

از این عناصر به صورت پراکنده و فقط در قسمتهای ضروری برای جلب توجه استفاده کنید. اگه بیش از حد افکت بکار ببرید، حواس کاربر از محتوای اصلی سایت پرت میشه ولی اگه درست استفاده بشه میتونه نکات اصلی رو بهتر به سمع کاربر برسونه و وب سایت رو جذاب تر کنه.

رنگ هویت برند

حتما باید قبل از طراحی وب سایتتون در مورد هویت برندتون تصمیم بگیرید. این کارو با توجه به هدف و نوع کارتون انجام بدید: اگه دندانپزشک کودک هستید باید در محیطی دوستانه و گرم خدماتتونو ارائه بدید، یا اگه جراح پلاستیک باشید باید به جدیدترین ها روی بیارید. تازه ترین فناوریها و فعالیتها رو مد نظر قرار بدید و رنگی رو انتخاب کنید که تصویر درستی از برندتون ارائه بده.

انتخاب 1-3 رنگ اصلی

بیشتر از 3 رنگ اصلی روی وب سایتتون نداشته باشید. رنگ اصلی وب سایتتون میتونه مثلا آبی یا زرد باشه و برای دو رنگ دیگه از رنگهای سفید، طوسی، مشکی استفاده کنید.
اکثر سایتها زیادی از رنگ استفاده میکنند، این کار باعث میشه وب سایت پیوستگی نداشته باشه و بچه گونه به نظر بیاد. اما وب سایتهای مخصوص کودکان مستثنی هستند و میتونن رنگارنگ باشن تا بچه ها خوششون بیاد.

دو نوع فونت

برای برندتون نهایتا دو نوع فونت استفاده کنید. یکی برای تیترها که باید جذاب تر باشند و بهتر جلب توجه کنند و یه فونت خوانا هم برای متن. بیشتر از دو فونت باعث میشه طراحی از هم گسیخته و نامنظم به نظر بیاد.

طراحی وب سایت های پزشکی

+ نوشته شده در دوشنبه هشتم آبان 1396 ساعت 14:10 توسط طراحی سایت دارکوب 4 نظر